Волейболното дерби между Левски и ЦСКА отново завърши с категоричен успех на „сините“ с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:14) в мач от първия кръг от Националната волейболна лига на България.

В зала „Левски София“ домакините повториха резултата отпреди 6 дни, когато Левски надви ЦСКА със същия резултат в мач от полуфиналите за Суперкупата на България.

В първия гейм срещата започна равностойно, като двата отбора вървяха точка за точка, преди Левски да се откъсне за първи пат с 8:5 след успешна блокада на капитана Светослав Гоцев.
Левски започва със състав: Стоил Палев, Светослав Гоцев, Венислав Антов, Владимир Гърков, Юлиус Фиркал и Ливан Осория с либеро Дамян Колев. За "червените" започнаха Страхиня Бързакович, Николай Пенчев, Християн Великов, Владимир Станков, Тодор Костов, Стефан Чавдаров с либеро Мартин Божилов

Откъсването на "сините" продължи и при 12:7 треньорът на ЦСКА Александър Попов се принуди да вземе прекъсване. То обаче не даде резултат, защото и след него Левски отбеляза точка след атака по блока и аут на Владимир Гърков.

Гоцев продължи със силните си изяви, като направи нова успешна блокада за 19:13, а при 20:13 Попов взе второ прекъсване за частта. След него "червените" отбелязаха две поредни точки, което принуди и Николай Желязков да ползва прекъсване, за да ритъма на играта. Словакът Юлиус Фиркал направи ас за "сините" за 22:15. Ас за ЦСКА от сервис направи и Страхиня Бързакович, но след това стреля в аут. При 24:17 ЦСКА направи две поредни точки, но след това Великов стреля в мрежата от сервис, с което Левски спечели първата част.

Вторият гейм също започна с размяна на точки, но Левски отново успя да се откъсне с 7:4 с нова блокада на Гоцев и Александър Попов използва първото си прекъсване в частта. Геймът досущ приличаше на първия, като тимът на Желязков поведе с 22:15 и едва в края "червените" се мобилизираха и направиха някои точки. Частта отново завърши с удар в мрежата от сервис на Християн Великов от ЦСКА и нова 19:25.

В третата част Левски взе аванс при 9:7 след успешни атака ни Фиркал и Антов. След ас на капитана на "сините" Гоцев за 11:8 Александър Попов ползва прекъсване. Треньорът на "червените" постоянно правеше смени в търсене на оптималния състав и се опитваше да накъсва играта, която вървеше в полза на съперника. Левски обаче отново стигна до сериозна разлика след 15:8 и блокада на Осория.

"Сините" продължиха да доминират, а в края на мача дебют за тяхнаправи 17-годишният Димитър Пейчинов, който е висок 213 см. Той отбеляза и победната точка за тима за 25:14.

Шефът на НВЛ пред dsport: Няма изявен фаворит и аутсайдер (АУДИО)