Шифрин с втора победа в Земеринг за 24 часа

Микаела Шифрин спечели победа №79 за Свтовната купа в кариерата си, след като триумфира и във втория гигантски слалом в Земеринг (Австрия). Американката изпревари с 0.10 секунди Лара Гут-Бехрами (Швейцария).

Трета на подиума се качи италианката Марта Басино, за която това е шесто поредно призово класиране в дисциплината. В битката за подиума тя победи с едва 0.03 секунди своята сънародничка Федерика Бриньоне, като двете завършиха на съответно 0.47 и 0.50 от Шифрин.

Най-бърза във втория манш бе канадката Валери Грение, която успя да спечели седем позиции и да финишира пета днес.

Със своята пета победа от началото на сезона и втора за седмицата в Земеринг Шифрин увеличи аванса си на върха в генералното класиране на 305 точки пред София Годжа (Италия), която пропуска стартовете в Австрия. Трета на 319 пункта от американката е бившата носителка на големия кристален глобус Влъхова.

В битката за малката световна купа в гигантския слалом начело остава Басино, която с точно 300 точки води с 40 на Шифрин. Трета с пасив от 48 пункта е втората от днес Гут-Бехрами.

Програмата на Световната купа при дамите продължава утре със старт в дисциплината слалом, отново е Земеринг. Това ще бъде и последното състезание за алпийките за календарната 2022 година.