Изабелла Шиникова продължава с победите на турнира по тенис за жени на закрито в Москва, който е с награден фонд 25 хиляди долара. Третата ракета на България направи обрат и се наложи с 6:7(7), 6:3, 6:3 над норвежката Улрике Ейкери. Срещата от втория кръг продължи  2 часа и 49 минути.

Двете тенисистки си размениха по два пробива до 4:4 и в крайна сметка решиха първия сет с тайбрек, в който Ейкери спечели на 7. Втората част започна с по един ранен пробив до 3:3, а Шиникова взе следващите три гейма и изравни резултата. Българката бе още по-убедителна в последната част. Тя стигна до пробив в четвъртия гейм, задържа преднината си и сложи край на мача на собствен сервис при 40:0. Шиникова наниза осем аса срещу три за Ейкери и спечели двойно повече пробиви. Следващата съперничка на българката ще бъде излъчена от мача между украинката Валерия Страхова и полякинята Урсула Радванска, която е поставена под номер 5. С класирането си на четвъртфиналите кръг Шиникова си гарантира 9 точки за ранглистата на WTA.

Другата родна тенисистка Лиа Каратанчева отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара, след като отстъпи на аржентинката Виктория Бозио с 6:3, 2:6, 2:6.

Така българката, която започна от квалификациите, спечели 1 точка за ранглистата на WTA. Каратанчева взе първия сет с пробиви във втория, четвъртия и осмия гейм, а след това спечели подаването на Бозио за 2:1 във втория сет. Поставената под номер 8 аржентинка обаче направи пълен обрат. Тя спечели следващите пет гейма за 6:2 и повтори резултата в третия сет. Бозио сложи край на мача с осмия си пробив след два часа и 34 минути.

Преди този мач Каратанчева записа три победи в квалификациите и една в основната схема.

17-годишната Каратанчева е 1262-а в света, докато 26-годишната Бозио заема 446-а позиция.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS