Силното земетресение, което удари източната част на Турция, остави ужасни последствия. Над 30 000 души загубиха живота си и бяха нанесени материални щети. След загиналите има и куп спортисти, а един от най-обсъжданите е Кристиан Атсу, който също загуби живота си.
Футболистът на Малатия Бариш Башдаш говори пред ZDF и разказа от първо лица за случката.
„Изведнъж започна да ни тресе. Събудих се и започнах да се оглеждам, след три-четири секунди просто паднах от леглото. Сякаш атомна бомба падна върху нас“, каза Башдаш.
„Тогава започнах да бягам. Токът спря. От стените продължаваха да излизат камъчета и прах. Скочих от втория етаж и си изкълчих глезена. Когато скочих видях, че един от моите съотборници кърви. Метеорологичните условия също бяха лоши, тъй като хората избягаха от домовете си в дрехи, които не бяха подходящи за студено време.Времето беше много студено. Хората бяха с къси дрехи, тъй като в този момент спяха, а навън наистина беше студено. Мнозина не можаха да се върнат в домовете си, за да облекат нещо топло“, каза Башдаш.
Мохамед Кудус почете Кристиан Атсу, а съдията на мача направи страхотен жест (ВИДЕО)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS