Борусия Мьонхенгладбах и Майнц не се победиха в първия мач от 7-ия кръг на Бундеслигата, който завърши при зрелищното 2:2. Точни за „жребчетата“ бяха Флориан Нойхаус и Джо Скали, докато за гостите се разписаха Браян Груда и Аймен Баркок. В класирането хората на Херардо Сеолане са 12-и с 6 точки, докато тези на Бо Свенсон са 17-и с 2 точки в актива си.

Мачът на „Борусия Парк“ предложи множество интересни положения, като първият гол падна в 22-ата минута.

Тогава Франк Онора центрира прекрасно в наказателното поле, където Флориан Нойхаус с глава плъзна топката покрай Робин Центнер и вдигна на крака феновете на „жребчетата“.

Радостта на домакините продължи по-малко от 120 секунди, тъй като Майнц изравни в 24-ата минута.

Браян Груда получи пас от Едимилсон Фернандес, нагласи си топката на силния крак и с фамозен изстрел от дистанция порази вратата на Борусия – 1:1.

Майнц стигна до пълния обрат в 75-ата минута, когато Анвар Ел Гази пусна извеждащо подаване за Аймен Баркок, който напредна по лявото крило, нахлу в наказателното поле на домакините и хладнокръвно вкара втори гол за своя тим.

Борусия обаче не се предаде и в 88-ата минута на свой ред изравни! Натан Нгуму комбинира чудесно с Джо Скали, който се озова с топка в крака на границата на наказателното поле. Последва силен изстрел, завършил с топка в горния ляв ъгъл на вратата на Майнц.

До края на двубоя имаше атаки и към двете врати, но нито един от двата отбора не достигна до победен трети гол и така двата тима взеха по една точка от мача.

Ал Ахли удари шампиона като гост, Роналдо и компания пропиляха два гола аванс срещу опашкар