Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек записа 33-а поредна победа и се класира за полуфиналите на Ролан Гарос. Полякинята се наложи над американката Джесика Пегула с 6:3, 6:2 за 91 минути.

Това е най-дългата победна серия в женския тенис, откакто Серина Уилямс спечели 34 поредни мача през 2013 гoдина. 20-годишната полякиня няма загуба в последните повече от три месеца. Шьонтек завърши двубоя с пет пробива и 30 печеливши удара.

Полякинята, която е шампионка от Откритото първенство на Франция от 2020 година, достига до втората седмица във всичките си четири участия на Ролан Гарос и е спечелила 19 от 21-е си мача в турнира.

"Да движа краката беше много важно, играех с добра динамика, успях да я притисна. По-бързо лети топката, защото е по-топло днес, трябваше да се приспособя към това. Винаги е изключително преживяване да играеш тук на "Филип Шатрие", атмосферата е страхотна", каза Швьонтек след мача.

В спор за място на финала тя ще играе срещу рускинята Даря Касаткина, която елиминира своята съотборничка Вероника Кудерметова с 6:4, 7:6(5).

Джокович губи първото си място, може да дели третото с Надал

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS