Българската националка Симона Петкова ознаменува поредния си силен мач за Аарау с попадение срещу бившия си тим Йънг Бойс в двубой от плейофната фаза в Швейцария.

Най-добрата футболистка на България за 2021 и 2022 година откри резултата в 28-ата минута, когато атака на Аарау завърши с удар, който вратарката на гостите изби, но Петкова се ориентира най-добре и заби избитата топка във вратата.

Това бе четвърто попадение за нашата сънародничка след завръщането ѝ след операция от февруари насам.

За съжаление на българката и нейните съотборнички, съперникът направи обрат и спечели срещата с 2:1. На трибуните на съоръжението на което се игра мача имаше много български привърженици, които оказаха голяма подкрепа на Петкова и нейния тим.

Българин може да дебютира в елита на Русия с изпаднал отбор

Носител на Купата със Славия и двукратен шампион с Лудогорец пред завръщане в България