Най-добрата футболистка на България Симона Петкова реализира нови 2 гола в швейцарското първенство. Това се случи при победата на Аараус с 3:0 като гост на Ивердон в мач от на Швейцарската Суперлига за жени.

Българката отново бе сред най-добрите на терена и успя да запише името си сред голмайсторите във втори пореден мач.

Головете ѝ паднаха през втората част. Първо в 49-ата минута тя се възползва отлично от грешка в защитата на домакините и отбеляза за 2:0, а само 7 минути по-късно, при контраатака, получи топката в наказателното поле и с хубав удар с едно докосване вкара за 3:0.

Това е и втора поредна победа за Аарау след разгромното 5:1 преди седмица. Тимът вече има 16 точки и изпревари Люцерн на 7-то място.

Българката се прибира утре в България, за да се присъедини към лагера на женския ни национален отбор за турнир с Литва, Латвия и Косово, който ще се проведе между 6 и 10 април на базата в Бояна.