Яго Силва - синът на легендарния бразилски защитник Тиаго Силва, беше повикан за първи път в състава на националния отбор на Англия до 15 години, съобщават британските медии.

14-годишният талант е част от академията на Челси, където играе, откакто баща му премина в лондонския клуб през 2020 година. Яго, който също е защитник, вече впечатлява с отлична техника, позициониране и умение да чете играта.

Повиквателната не означава, че Силва младши окончателно е избрал да представлява Англия – той все още може да реши да играе за Бразилия в бъдеще.

Бащата на Яго – Тиаго Силва, който се завърна в Бразилия и в момента играе за Флуминензе, сподели гордостта си от успеха на сина си и подчерта неговата упоритост и дисциплина в работата.

Бащата на Ямал се закани: Ще се видим в Барселона

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS