Яник Синер се класира за финала на демонстративния турнир Six Kings Slam в столицата на Саудитска Арабия Рияд. Италианецът се наложи с 6:2, 6:7(0), 6:4 за 2 часа и 26 минути игра. Световният №1 ще срещне Рафаел Надал или Карлос Алкарас на финала.

В първия сет Яник Синер почти нямаше трудности, като проби още във втория гейм. Последваха общо четири сервис-гейма, по два са всеки тенисист, спечелени на нула. Яник Синер взе и следващото си подаване за 5:2, след което проби за 6:2 и поведе в резултата.

Джокович започна втория сет в пробив, който Синер успя да върне в четвъртия гейм – 2:2. Оттам нататък двамата бяха безгрешни при подаванията си и стигнаха до равенство 6:6, което доведе до тайбрек. Ноле бе безпощаден в тайбрека и го спечели със 7:0.

Третият сет бе изпълнен с пробиви, като по един такъв доведе до 1:1 гейма. Синер стигна до брейк за 4:3, но Джокович реализира рибрейк. Световният №1 на свой ред проби за трети път и поведе с 5:4, след което успя да вземе подаването си за 6:4 и се класира за финала.