Световният номер 1 Яник Синер се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като спечели гладиаторска битка със сънародника си Матео Беретини. Синер победи в 4 сета, 7:6(3), 7:6(4), 2:6, 7:6(4), след повече от 3:30 прекарани на корта.

Така Синер продължи невероятната си серия срещу сънародниците си, след като няма нито една загуба от италианец - 14 победи от 14 мача. В следващия кръг шампионът от Australian Open ще се изправи срещу Миомир Кецманович, който преодоля Талон Грикспор.

Отложиха мача на Григор Димитров

В първия сет нямаше нито един пробив и се стигна до тайбрек, в който Синер бе по-точният във важните моменти.

Втората част започна по-силно за световния номер 1. Той имаше точки за пробив в третия гейм, но Беретини ги спаси. На свой ред бившият финалист на Уимбълдън създаде проблеми на Синер в шестия гейм и го проби. Световният номер 1 обаче направи рибрейк и отново тайбрек трябваше да определи кой ще спечели сета. Картината бе доста сходна с първия тайбрек и Синер си осигури аванс от 2:0 сета.

Алкарас с чиста победа, Фонини изхвърли Рууд от Уимбълдън

Третият сет започна с пробив за Беретини. Той след това направи още един и се поздрави с успеха с 6:2.

Беретини пръв взе подаването на съперника си в четвъртата част, но отново не успя да затвърди аванса си. След като спаси мачбол в 12-ия гейм, бившият финалист от турнира се добра до тайбрек. Грешките от ракетата му обаче отново се увеличиха и Синер стигна до успеха.