Различен европейски град, различна зала, но добре познат победен марш за Яник Синер. Само четири дни след като вдигна титлата от турнира от категория ATP 500 във Виена, вторият в ранглистата на PIF ATP Rankings, даде летящ старт на кампанията си на Мастърса в Париж с убедителна победа с 6:4, 6:2 срещу Зизу Бергс.

Синер демонстрира характерното си уверено и комплексно представяне, за да надделее над белгийския си опонент в първия им мач от съперничеството, и да удължи победната си серия на ниво ATP на твърди кортове в зала до 22 двубоя.


Признаците за трудности пред Бергс бяха видими още в самото начало в зала „La Défense Arena“, където той отрази четири брейкбола, но въпреки това не успя да попречи на Синер да пробие подаването му в откриващия гейм, продължил цели 12 минути. Това се оказа достатъчно, за да насочи италианеца към спечелването на първия сет, а нов пробив в първия гейм на втората част също се оказа решаващ.

Поставеният под номер две в схемата Синер беше силен при собственото си подаване през целия двубой. Той не допусна нито една точка за пробив и спечели 77% (24/31) от точките на първи сервис, казва статистиката на Infosys ATP Stats.

Германец взе главата на Рууд и го лиши от Финалите на ATP
Зверев започна успешно защитата на титлата си в Париж

 

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS