Сити и Лестър с минимални, но убедителни победи за Купата

Манчестър Сити и Лестър продължават напред в ФА Къп след минимални победи с 1:0. "Гражданите" тотално надиграха Шефилд Уензди, а "лисиците" с късен гол надигра Бирмингам. Въпреки успехите с по 1 гол, елитните тимове изцяло владееха инициативата през целите двубои и логично се класираха на 1/4 финалите.

Манчестър Сити надви Шефилд Уензди като гост с 1:0, а единственото попадение падна в 53-ата минута. Автор на гола бе Серхио Агуеро. Бенжамен Менди намери аржентинеца в наказателното поле на домакините, а Агуеро с удар ниско по-земя, прати топката в мрежата. Секунди преди гола, Менди стреля отдалеч, но топката срещна напречната греда.

Общо взето цялата среща се игра в половината на Уензди, като Сити отправи 19 удара, а домакините едва един.

Лестър стигна по-трудно до победа в своя 1/8 финал, но в крайна сметка изхвърли Бирмингам с 1:0 като домакин. Единственият гол падна в 82-ата минута, когато Марк Олбрайтън центрира, а Рикардо Перейра се извиси и с глава отклони топката в мрежата на втородивизионния тим.

Греда в срещата нацели Джеймс Мадисън в 68-ата минута след топовен изстрел от над 25 метра. Положения за "лисиците" изпуснаха Келеши Ихеаначо, Денис Прат, Бен Чилуел, който също уцели греда.