Славия U16 победи връстниците си от ЦСКА и вдигна Купата

ЦСКА U16 отстъпи с 0:2 на връстниците си от Славия във финалния сблъсък за Купата на БФС, игран на Националния стадион "Васил Левски" пред сериозен зрителски интерес.

През първото полувреме „червените“ бяха по-добрият отбор на терена и имаха превъзходство във владението на топката, но белите се възползваха от една добре организирана контраатака и поведойа чрез Райчев в 22-ата минута. До края на първата част нямаше други попадения и двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Славия.

През втората част момчетата на Румен Трифонов стартираха по-агресивно в търсене на изравнителен гол, но в 53-ата минута отново Райчев покачи на 2:0 след разбъркване в наказателното поле на младите армейци. До края на срещата ЦСКА продължи да атакува и да търси попадение, но такова не бе реализирано и срещата приключи при резултат 2:0 в полза на Славия.