Славия вкара 5 на Севлиево и продължава напред за Купата

| БГ футбол, Славия

Славия се класира на 1/8-финалите за Купата на България след победа с 5:1 над Севлиево.

Резултати от 1/16-финалите за Купата на България

Лидерът в Трета лига поведе в резултата в 22-ата минута. Добромир Петров засече с глава центриране отляво. В 30-ата минута обаче Венцислав Бенгюзов върна Славия в мача с изстрел от границата на наказателното поле. Няколко добри изяви на стража на домакините Димитър Пантев не позволиха на столичани да обърнат развоя на двубоя през първата част.

Малко след началото на втората част обаче точно Пантев фаулира в наказателното поле Калоян Кръстев, което доведе до дузпа за "белите". Зад топката застана потърпевшият Кръстев, който бе точен за 2:1. След само две минути отново Кръстев се разписа във вратата на Севлиево, останал сам срещу вратаря 21-годишният нападател прехвърли Пантев и покачи аванса на гостите.

В 64-ата минута Георги Вълчев се разписа за 4:1, а в самия край на мача Емил Стоев засече центриране отляво, с което оформи крайното 5:1 за Славия.