След чутовни мъки Милан е на полуфинал за Купата на Италия

Милан се класира за полуфиналите на Купата на Италия, след като победи Торино с 4:2 след продължения. „Росонерите“ бяха на прага на отпадането от надпреварата, но успя да вкарат решаващ изравнителен гол за 2:2 в първата минута на добавеното време на редовните 90 минути и да пратят двубоя в продължения.

Преди началото на срещата „росонерите“ почетоха паметта на загиналия в авио катастрофа Коби Брайънт.

„Сан Сиро“ потъна в мрак в памет на великия Коби Брайънт

Милан поведе в резултата в 12-ата минута, когато Анте Ребич комбинира с Джакомо Бонавентура, който отблизо прати топката във вратата на Салваторе Сиригу.

Торино успя да изравни резултата в 34-ата минута. Симоне Верди пусна перфектен извеждащ пас зад отбраната на Милан. Бремер изскочи сам срещу Джанлуиджи Донарума и хладнокръвно го преодоля за 1:1.

Милан можеше да възстанови аванса си в резултата в 44-ата минута, когато Тео Ернандес центрира в наказателното поле на Торино, където Кшищоф Пионтек стреля с глава, но неточно в аут.

Торино осъществи пълен обрат в мача в 71-ата минута, когато Ола Айна центрира в наказателното поле на Милан, където Бремер отново бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Донарума.

Милан се хвърли масирано в атака в оставащото време до края на редовните 90 минути. И успя да реализира изравнителен гол в първата минута на добавеното време. Тео Ернандес хвърли дълбоко тъч в наказателното поле на Торино, където Симон Кяер игра с глава и продължи към Саму Кастийехо, който комбинира с Хакан Чалханоглу, а той с удар от границата на наказателното поле на гостите, прати топката във вратата на Сиригу за 2:2.

В третата минута на добавеното време Златан Ибрахимович направи много голям пропуск, пращайки топката над напречната греда. По този начин се стигна до продълженията след 2:2 в редовното време.

Тео Ернандес бе изпуснат от защитата на Торино в 103-ата минута в наказателното поле на гостите, но ударът му бе отразен от Салваторе Сиригу.

Милан поведе с 3:2 в 106-ата минута. Франк Кесие комбинира с Хакан Чалханоглу, който с много плътен диагонален удар вкара топката във вратата на Сиригу, който този път нямаше какво да направи.

„Росонерите“ вкара четвърти гол в 108-ата минута, когато Рафаел Леао достави топката на Златан Ибрахимович, а той не пропусна да я вкара във вратата на Сиригу.

На полуфиналите на турнира за Купата на Италия Милан ще се изправи срещу Ювентус.