Защитникът на Левски – Кристиан Макун, е трансферна цел на Арис Солун, пише гръцкото издание „gazzetta.gr“.

Гръцкият тим изпитва затруднения да окомплектова защитата си, което се видя при поражението с 2:6 от Наполи в приятелски мач.

Един от защитниците, набелязали от Арис, е именно Макун, който има договор с Левски до лятото на 2027 г.

В Гърция пишат, че неизползването на Макун в мачовете на Левски срещу Кайрат Алмати от третия квалификационен кръг на Шампионска лига се дължи на преговорите между двата клуба, а самият футболист е склонен да подпише с клуба от Солун.

Макун е част от Левски от 2024 г., като до момента има 67 мача за „сините“, в които е вкарал 4 гола и е дал 5 асистенции. Цената на венецуелския национал според Transfermarkt е 3,5 милиона евро.

Бивш футболист на Левски се завърна на Балканите

Любопитното е, че новината за Макун идва на фона на официализирането на трансфера на бившия десен бек на Левски – Жереми Петрис, в Арис Солун с договор за 4 години.

Само 6 отбора започнаха от първи кръг и стигнаха до плейоф в Европа – два от тях са български
Левски обяви важна информация за билетите за мача с АЕК

Пече се голяма сделка - сръбски национал е пред трансфер в Левски

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS