След петсетово шоу в Париж, Джокович е вторият финалист на "Ролан Гарос"

Новак Джокович се превърна във втория финалист на "Ролан Гарос" след невероятна петсетова драма срещу Стефанос Циципас в полуфиналната фаза на турнира. Джокера надделя с 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1 и стигна до финала на турнира в Париж, където ще се опита да спре похода на Рафаел Надал към 13-и трофей от Откритото първенство на Франция.

Сърбинът можеше да приключи двубоя много по-рано, след като спечели първите 2 сета и водеше убедително в третия, но Циципас успя да спаси мачбол и впоследствие спечели първия си сет в полуфиналния сблъсък.

Двубоят тръгна в съвсем различна посока след подновяването на играта, като Джокович все още не бе преодолял пропуснатия шанс да реши изхода от срещата един сет по-рано. Циципас бе доминантния тенисист на корта и за изненада на всички върна равенството в сетовете.

Само дотам обаче стигнаха силите на гръцкия играч и в петия сет Джокович показа защо е световният номер 1, печелейки с безапалационното 6:1.

По този начин Джокера оформи мечтания от мнозина финал с един от големите си съперници в лицето на Рафаел Надал. 12-кратният шампион в Париж и носител на 19 титли от “Големия шлем” се класира за 13-ти път на финала на “Ролан Гарос”, след като спечели в 3 сета своя двубой с Диего Шварцман по-рано днес.