Ал Насър се наложи над Ал Шабаб с 3:2 като домакин в дербито на 28-ия кръг в саудитската професионална лига. Кристиано Роналдо и компания сътвориха шампионски обрат, след като изоставаха с 0:2 в 40-ата минута, съумяха да обърнат до 3:2.

Кристиан Гуанка изведе Ал Шабаб напред от дузпа в 24-ата минута, а в 40-ата аржентинецът успя отново да се разпише след асистенция на Санти Мина. Преди полувремето Ал Насър успя да върне едно попадение, след като Али Ал Хасан намери Андерсон Талиска, който вкара своя гол номер 18 в шампионата.

Натискът на Ал Насър продължи и през второто полувреме, а в 51-вата минута след нова асистенция на Ал Хасан, Абдулрахман Гарийб успя да възстанови паритета. В 59-ата минута Луис Густаво комбинира с капитана Кристиано Роналдо, а португалската суперзвезда реализира, за да може момчетата Динко Йеличич да останат в борбата за титлата в Саудитска Арабия.

Ал Насър е на второ място във временното класиране с актив от 63 точки, като изостава на три от лидера Ал Итихад, който успя да се наложи с 1:0 над Ал Батин. Ал Шабаб пък остава трети с 53 пункта в актива си.

В друг двубой, който се изигра по същото време Ал Адала победи Ал Хилал с 2:0, а бившият футболист на Берое Педро Еуженио се разписа за успеха. Бившият врата на Левски Милан Миятович пък запази мрежата си суха. Ал Адала продължава борбата си за оцеляване, след като заема 15-о място с 27 точки, колкото има и Ал Каледж, който е над чертата два кръга преди края.