Аякс се наложи над Фейенорд с 2:1 като гост в Ротердам и ще се изправи срещу ПСВ Айндховен за Купата на Нидерландия в повторение на финала от миналия сезон. Душан Тадич даде аванс на гостите в Де Класикер в 14-ата минута, а до края на полувремето Фейенорд изравни чрез Сантяго Хименес. Дейви Клаасен реализира победното попадение за гостуващия тим.

Срещата бе на два пъти прекъсвана. Първоначално още в първата минута заради димната завеса, която застели терена от запалените факли от страна на феновете на Фейенорд, както и в 62-рата, когато Клаасен бе ранен в главата от хвърлен предмет на терена.

Двубоят започна с натиск от страна на Аякс. В 14-ата минута Душан Тадич се оказа на правилното място в правилното време, за да се възползва от отскочила топка и да я прати във вратата, пазена от Тимон Веленрьойтер, за да изведе Аякс напред в резултата.

Алиреза Джаханбакш бе изключително близо да изравни резултата в 25-ата минута, когато шутира след центриране право в десния страничен стълб на вратата на Херонимо Руй, който изкара изключителен късмет в ситуацията.

Все пак целта бе поразена от Фейенорд във втората минута на добавеното време, когато Джаханбакш центрира в наказателното поле, а Сантяго Хименес с стреля с глава в центъра на вратата от близко разстояние, за да възстанови паритета.

Аякс продължи с натиска си и през второто полувреме. В 51-ата минута след нов рикошет в наказателното поле на Фейенорд, Дейви Клаасен опъна мрежата за втори път, за да може отново Аякс да излезе напред в резултата.

В 62-рата минута двамата капитани Оркун Кьокчу и Душан Тадич влязоха в словесен спор, а Клаасен притича към тях, когато бе ударен със запалка по главата. Главата на нидерландския национал не спираше да кърви, а това наложи временното прекъсване на двубоя.

След подновяването на игровите действия в Де Класикер се стигна до още една опасна ситуация. В 86-ата минута Сантяго Хименес се извиси над всички в наказателното поле, за да стреля с глава, но топката рикошира в левия страничен стълб.

Феновете на Фейенорд уцелиха футболист на Аякс в главата, прекъснаха Де Класикер (ВИДЕО)