Словенец спечели седмия етап от Тур дьо Франс, Ван дер Пул увеличава преднината си на върха

Матей Мохорич спечели седмия етап от Обиколката на Франция от Виерзон до Льо Крюсо, който бе най-дългият от началото на новия век - 250 км. Словенецът от състава на Бахрейн Викториус завърши пред всички с време от 5 часа, 28 минути и 20 секунди.

На второ място се нареди белгиеца Яспер Стуйвен с изоставане от 1 минута и 20 секунди. Челната тройка допълва Магнус Корт Нилсен от Дания на 1.40 мин.

Водачът във временното класиране Матю ван дер Пул (Alpecin–Fenix) направи пореден силен етап и запази жълтата фланелка. Той приключи днешното състезание на четвърто място, заедно с още четирима състезатели.

По този начин нидерландецът увеличава преднината си пред преследвачите на 30 секунди. Най-близо до него е белгиецът Вут ван Ерт. Следват датчанинът Каспер Асгреен (1.49 мин.), днешният победител Матей Мохорич (3.01 мин.) и един от фаворитите Тадей Погачар (3.43 мин.).

На 3 юли предстои първият планински етап, който е с дължина от 150 км.