Един от малкото служители, които останали на работа в БОК след Общото събрание на централата през март – Камелия Игнатова, говори пред репортери по най-важните теми, свързани с централата и с участието на България на Олимпийските игри в Милано и Кортина д’Ампецо в началото на 2026 г.

„Дотук е свършена огромната част от работата за делегацията, която ще бъде в Милано. Остават само 20%, които трябва да бъдат финализирани, за да тръгне делегацията за Италия“, каза Игнатова пред централата на БОК.

Генералният секретар на БОК: Някои хора за 20 години не успяха да си научат устава

„Ние сме в непрекъснат контакт със зимните федерации и много ми е болно, когато гледам нашите изявени спортисти – и Алберт, и от сноуборда тримата, които дават пресконференции, на които казват, че изпитват явна несигурност за това, какво ще се случи с тях по време на олимпийските игри. Щели да ходят без знаме и без химн ... щели да бъдат като сирачета. Това е абсолютно невярно! Не съм съгласна да се създават такива настроения на спортистите в последния етап от подготовката им за тази Олимпиада и те да бъдат несигурни дали олимпийския комитет прави нещо за тях, или не прави. Просто е абсурдно, това което се говори по телевизиите. Иска ми се най-накрая да се каже, че БОК не е спирал да работи!“, категорична бе Игнатова.

Според служителката, е безумно да се говори за санкции от МОК един месец преди Игрите в Северна Италия. След това тя се скара с главния секретар на БОК Даниел Димов, с когото влязоха в сградата, за да уточняват последните детайли около участието на България на Олимпийските игри.

Георги Иванов присъства на среща на ФИФА в Катар

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS