Сочи без Попето взе българското дерби в Русия срещу Арсенал и Костадинов

Българското дерби в Руската Премиер лига завърши с успех на Сочи на Ивелин Попов с 2:1 срещу Арсенал Тула с Георги Костадинов в състава.

Ивелин Попов остана неизползвана резерва в състава на Владимир Федотов, докато Костадиов започна като титуляр за домакините от Тула и остана на терена до 83-ата минута.

На стадион „Арсенал“ гостите от Сочи поведоха в резултата още във втората минута, когато Кристиан Нобоа подаде на Матео Касиера, който преодоля Антон Коченков.

В 66-ата минута Еванс Кангва изравни след асистенция на Кингс Кангва. Единадесет минути преди края на мача Касиера донесе победата на своя тим след подаване на Ибрахим Цалагов. С успеха Сочи се изкачи на третото място в руското първенство, като има 24 точки от 13 мача, докато Арсенал Тула е 14-и с двойно по-малко точки.

Попето с 45 минути при голов трилър между Сочи и Ростов, в който се разписа и Али Соу