София Кенин надигра Квитова за първи финал на Ролан Гарос

Актуалната носителка на трофея от Australian Open София Кенин се класира на финал на Откритото първенство на Франция след като победи Петра Квитова с 6:4, 7:5.

Кенин ще спори за трофея с 19- годишната Ига Швьонтек, която победи Надя Подороска с 6:2, 6:1. И двете тенисистки за първи път са на финал на Откритото първенство на Франция.

Швьонтек се класира за финала на Ролан Гарос

Американката проби подаването на съперничката си още в третия гейм на мача. След това затвърди пробива и направи още един, с което поведе с 4:1. Квитова върна един пробив, а при 5:3 имаше брейк бол, но не успя да се възползва от него.

Във втората част Кенин можеше да пробие в четвъртия гейм, но Квитова успя да вземе подаването си след дълга битка. В следващия гейм Кенин все пак стигна до пробив и поведе с 3:2. В шестия гейм Квитова имаше четири шанса да вземе подаването на съперничката си и да изравни резултата, но не успя да се възползва. Пробивът за Квитова дойде в десетия гейм, когато Кенин сервираше за мача. Американката веднага върна пробива и стигна до нов сервис гейм, решаващ мача. Квитова имаше точка за пробив в последния гейм, но не успя да я реализира и да изравни. При първия си мачбол Кенин затвори мача и се класира на втория си финал в турнир от Големия шлем.