СПАЛ и Дженоа с "братски" хикс в битката за оцеляване в Италия

СПАЛ и Дженоа завършиха наравно 1:1 в дербито за оцеляване на 13-ия кръг на Серия А. Попаденията реализираха Андреа Петаня и Стефано Стураро, като и двата гола паднаха в рамките на само 120 секунди в началото на второто полувреме. По този начин Дженоа събра 10 точки и се намира на 18-та позиция в класирането, докато съперникът им е 19-ти с 9 точки.

Първото полувреме бе лишено от сериозни опасности пред една от двете врати, като с пропуски се отличиха Андреа Пинамонти и Франческо Касата от Дженоа, докато за СПАЛ неточни бяха Аркадиуш Река и Мирко Валдифори. След почивката двубоят се оживи и домакините стигнаха до попадение от дузпа. Футболист на СПАЛ бе препънат в наказателното поле на гостите и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Андреа Петаня, който не сгреши. Само 120 секунди по-късно обаче Дженоа изравни чрез Стефано Стураро, който с глава прати топката в мрежата на домакините.

Лече пък успя да стигне до равенство 2:2 в мача си срещу Каляри. Двубоят бе изключително драматичен, като още в 30-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Жоао Педро, който направи резултата 1:0 за Дженоа. В средата на второто полувреме генуезците поведоха с два гола след страхотен гол на Раджа Наинголан. Десетина минути преди края Дженоа остана с човек по-малко, след като Фабрицио Качиаторе бе изгонен с директен червен картон, тъй като спря с ръка влизаща във вратата топка. Джанлука Лападула реализира наказателния удар, но след това се сдърпа с вратаря Робин Олсен и двамата бяха пратени под душовете. В първата минута на добавеното време Марко Калдерони вкара втори гол за Лече и оформи крайното 2:2.