Спарта Прага разгроми РБ Залцбург с 3:0 мач от основната фаза на Шампионската лига. За чешкия тим това бе първи мач в основната фаза на турнира от 19 години насам, като точни за успеха бяха Каан Кайринен, Виктор Олатунджи и Казим Лачи.

Мачът в Прага започна страхотно за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута, когато Лукаш Хараслин стреля, вратарят на „биковете“ спаси, но топката стигна до Каан Кайринен и той я прати в мрежата му.

Четвърт час по-късно гостите успяха да изравнят, но голът на Муса Кунфоло Йео не бе зачетен заради засада.

Три минути преди края на редовното време на първата част феновете на Спарта отново ликуваха!

Виктор Олатунджи получи топката от Филип Панак и с удар от движение реализира второ попадение за чешкия шампион.

Олатунджи бе в основата и на третото попадение за Спарта Прага, което падна в 58-ата минута.

Тогава Олатунджи подаде към Казим Лачи, който излезе очи в очи с вратаря Янис Бласвик и успя да го преодолее, оформяйки крайния резултат в мача!

Дъжд имаше, но не от голове: Болоня и Шахтьор се занулиха