Спарта Прага шокира Галатасарай, Олимпик Марсилия и Спортинг продължават напред в ЛЕ

Спарта Прага шокира и изхвърли Галатасарай от Лига Европа, след като го победи с 4:1 като домакин в Чехия в реванша от плейофния кръг в елиминационната фаза в Лига Европа. По този начин Спарта направи сензационен обрат, след като претърпя поражение с 2:3 в първия двубой между двата отбора на „Рамс Парк“ в Истанбул. Така чешкият тим се класира към фазата на 1/8-финалите с общ резултат от 5:4.

Анхело Пресиадо даде аванс на Спарта в 8-ата минута, но Галатасарай бързо успя да още в 16-ата минута, когато Абдюлкерим Бардакджъ порази вратата на домакините. В самия край на първото полувреме Спарта пропиля златна възможност да излезе отново напред в резултата, след като Ян Кучта пропусна дузпа.

Галатасарай остана с човек по-малко на терена в 70-ата минута, когато Каан Айхан бе изгонен с директен червен картон. Четири минути по-късно Спарта успя да удари отново „Джим Бом“, след като Индрит Тучи реализира за 2:1. Гол на Лукас Хараслин в 80-ата минута направи резултата 3:1, а попадение на Ян Кучта дълбоко в добавеното време донесе победата и класирането напред в Лига Европа за Спарта, след като Галатасарай не съумя да отговори с 10 души на терена.

В друг мач, който се изигра по същото време Олимпик Марсилия се наложи над Шахтьор Донецк с 3:1 на стадион „Велодром“. По този начин френският тим прогресира към осминафиналите на Лига Европа, след като се наложи над украинския тим с общ резултат от 4:3.

Георгий Судаков даде аванс на Шахтьор в 12-ата минута, но до края на първото полувреме Олимпик Марсилия изравни чрез Пиер-Емерик Обамеянг, който впоследствие асистира на Исмаила Сар, който се отчете с гол в 74-ата минута, а шест по-късно Жефри Кондогбиа сложи точката на спора, реализирайки за 3:1.

Спортинг Лисабон пък отстрани Йънг Бойс с общ резултат от 4:1, въпреки че двата отбора завършиха наравно 1:1 в реванша на стадион „Жозе Алваладе“. Виктьор Гьокерес даде аванс на своя тим в 13-ата минута. Шведският голмайстор на Спортинг обаче пропусна да реализира дузпа в 57-ата минута, а равенството за Йънг Бойс бе донесено след гол на Силвер Ганвула от дузпа в 84-ата минута.

Аякс оцеля след адското гостуване в Норвегия

Карабах елиминира Брага с играч по-малко в 122-ата минута, нереален обрат за Фрайбург (ВИДЕО)

Динамо Загреб изхвърли Бетис от Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Милан продължава напред в ЛЕ, въпреки че загуби в голов спектакъл във Франция (ВИДЕО)