Спартак Плевен взе първа победа в НБЛ

Спартак Плевен записа първа победа в новия сезон в НБЛ. В мач от 3 кръг в зала „Балканстрой“ плевенчани надвиха Черно море Тича с 98:66, като доминираха на терена почти през цялото времетраене на мача. Още в първата четвърт домакините натрупаха 15 точки аванс, който до края на полувремето набъбна до над 25 точки. Статуквото се запази и в третата четвърт, като чак в края, когато домакините намалиха темпото, младите „моряци“ успяха да са по-равностойни на терена.

Петима от възпитаниците на Александър Дяковски завъшриха с по над 10 точки. С по 18 се отличиха капитанът Димитър Маринчешки (8 борби) и Николай Стоянов. С 13 се включи в дебщта си за плевенския клуб Максим Корниенко, а по 11 записаха Божидар Аврамов (8 борби и 5 асистенции)  и Коча Йовович.

За варненци 11 точки реализира Веселин Георгиев, а 10 – Цветомир Куртев. Всички играчи в групата на Даниел Клечков записаха игрово време и вкараха поне по един коч.

Домакините взеха двуцифрено предимство още в началото чрез Димитър Маринчешки, Божидар Аврамов и Николай Стоянов дръпнаха с 21:3. Гостите обаче се съвзеха и сведоха изоставането си до 14:26 чрез Веселин Георгиев и Мартин Коцев. Тройка на Максим Корниенко фиксира 29:14 в полза на Спартак в края на първата част. През втория период варненци се доближиха до 21:30 чрез Михаил Милдов и Христо Ганчев, но Спартак отговори чрез Божидар Аврамов, Тодор Тодоров и Димитър Маринчешки за 42:21. Черно море Тича не спираше да опитва, но плевенчани запазваха преднината си. Иван Спиров оформи 32:49 преди почивката.

След завръщането от съблекалните момчетата на Александър Дяковски започнаха със серия от 16-3, дело на Николай Стоянов, Димитър Маринчешки и Симеон Илиев, за да се изстрелят напред с 65:35. Въпреки усилията на Черно море Тича, Спартак постави на таблото 78:45 в края на третата четвърт. През последните 10 минути плевенчани не изпуснаха инициативата, за да стигнат до победата.

На 30 октомври Спартак Плевен ще гостува на Рилски спортист, а Черно море Тича ще приеме Берое на 1 ноември.