Спартак Варна посреща шампиона на старта на Втора лига

dsport.bg

Тегленият от Българския футболен съюз жребий за новия сезон във Втора лига отреди изпадналият от efbet Лига Спартак Варна, който има сериозни амбиции за завръщане в елита, да посрещне шампиона във втория ешелон на България ЦСКА 1948 II в първия кръг на първенството.

Първият кръг във Втора лига ще се състои в уикенда 15/16 юли, като точните дати и часове ще станат ясни до дни.

Другият отбор, който изпадна от efbet Лига – Септември, започва кампанията с домакинство на Литекс.

Новакът във Втора лига Черноморец Бургас ще посрещне друг – Марек, на старта на първенство. Бдин, който също си спечели промоция стартира с домакинство на Янтра Габрово. Четвъртият нов член на Втора лига - Черноморец Балчик, ще гостува на амбициозния тим на Добруджа.

Ето пълната програма на Втора лига за сезон 2023/24:

                           I кръг

15 юли 2023 г., събота:

Черноморец 1919 (Бургас) - Марек 1915 (Дупница)            -

Бдин 1923 (Видин) - Янтра 2019 (Габрово)                   -

Беласица (Петрич) - Спортист 2009 (Своге)                  -

Спартак 1918 (Варна) - ФК ЦСКА 1948 II (София)             -

Марица 1921 (Пловдив) - Спартак (Плевен)                   -

Дунав от Русе (Русе) - Лудогорец 1945 II (Разград)         -

Септември (София) - Литекс (Ловеч)                         -

Добруджа 1919 (Добрич) - Черноморец (Балчик)               -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Монтана 1921 (Монтана)     -

                           II кръг

Марек 1915 (Дупница) - Монтана 1921 (Монтана)              -

Черноморец (Балчик) - Струмска слава 1927 (Радомир)        -

Литекс (Ловеч) - Добруджа 1919 (Добрич)                    -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Септември (София)            -

Спартак (Плевен) - Дунав от Русе (Русе)                    -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Марица 1921 (Пловдив)            -

Спортист 2009 (Своге) - Спартак 1918 (Варна)               -

Янтра 2019 (Габрово) - Беласица (Петрич)                   -

Черноморец 1919 (Бургас) - Бдин 1923 (Видин)               -

                           III кръг

Бдин 1923 (Видин) - Марек 1915 (Дупница)                   -

Беласица (Петрич) - Черноморец 1919 (Бургас)               -

Спартак 1918 (Варна) - Янтра 2019 (Габрово)                -

Марица 1921 (Пловдив) - Спортист 2009 (Своге)              -

Дунав от Русе (Русе) - ФК ЦСКА 1948 II (София)             -

Септември (София) - Спартак (Плевен)                       -

Добруджа 1919 (Добрич) - Лудогорец 1945 II (Разград)       -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Литекс (Ловеч)             -

Монтана 1921 (Монтана) - Черноморец (Балчик)               -

                           IV кръг

Марек 1915 (Дупница) - Черноморец (Балчик)                 -

Литекс (Ловеч) - Монтана 1921 (Монтана)                    -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Струмска слава 1927 (Радомир)  -

Спартак (Плевен) - Добруджа 1919 (Добрич)                  -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Септември (София)                -

Спортист 2009 (Своге) - Дунав от Русе (Русе)               -

Янтра 2019 (Габрово) - Марица 1921 (Пловдив)               -

Черноморец 1919 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна)            -

Бдин 1923 (Видин) - Беласица (Петрич)                      -

                           V кръг

Беласица (Петрич) - Марек 1915 (Дупница)                   -

Спартак 1918 (Варна) - Бдин 1923 (Видин)                   -

Марица 1921 (Пловдив) - Черноморец 1919 (Бургас)           -

Дунав от Русе (Русе) - Янтра 2019 (Габрово)                -

Септември (София) - Спортист 2009 (Своге)                  -

Добруджа 1919 (Добрич) - ФК ЦСКА 1948 II (София)           -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Спартак (Плевен)           -

Монтана 1921 (Монтана) - Лудогорец 1945 II (Разград)       -

Черноморец (Балчик) - Литекс (Ловеч)                       -

                           VI кръг

Марек 1915 (Дупница) - Литекс (Ловеч)                      -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Черноморец (Балчик)          -

Спартак (Плевен) - Монтана 1921 (Монтана)                  -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Струмска слава 1927 (Радомир)    -

Спортист 2009 (Своге) - Добруджа 1919 (Добрич)             -

Янтра 2019 (Габрово) - Септември (София)                   -

Черноморец 1919 (Бургас) - Дунав от Русе (Русе)            -

Бдин 1923 (Видин) - Марица 1921 (Пловдив)                  -

Беласица (Петрич) - Спартак 1918 (Варна)                   -

                           VII кръг

Спартак 1918 (Варна) - Марек 1915 (Дупница)                -

Марица 1921 (Пловдив) - Беласица (Петрич)                  -

Дунав от Русе (Русе) - Бдин 1923 (Видин)                   -

Септември (София) - Черноморец 1919 (Бургас)               -

Добруджа 1919 (Добрич) - Янтра 2019 (Габрово)              -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Спортист 2009 (Своге)      -

Монтана 1921 (Монтана) - ФК ЦСКА 1948 II (София)           -

Черноморец (Балчик) - Спартак (Плевен)                     -

Литекс (Ловеч) - Лудогорец 1945 II (Разград)               -

                           VIII кръг

Марек 1915 (Дупница) - Лудогорец 1945 II (Разград)         -

Спартак (Плевен) - Литекс (Ловеч)                          -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Черноморец (Балчик)              -

Спортист 2009 (Своге) - Монтана 1921 (Монтана)             -

Янтра 2019 (Габрово) - Струмска слава 1927 (Радомир)       -

Черноморец 1919 (Бургас) - Добруджа 1919 (Добрич)          -

Бдин 1923 (Видин) - Септември (София)                      -

Беласица (Петрич) - Дунав от Русе (Русе)                   -

Спартак 1918 (Варна) - Марица 1921 (Пловдив)               -

                           IX кръг

Марица 1921 (Пловдив) - Марек 1915 (Дупница)               -

Дунав от Русе (Русе) - Спартак 1918 (Варна)                -

Септември (София) - Беласица (Петрич)                      -

Добруджа 1919 (Добрич) - Бдин 1923 (Видин)                 -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Черноморец 1919 (Бургас)   -

Монтана 1921 (Монтана) - Янтра 2019 (Габрово)              -

Черноморец (Балчик) - Спортист 2009 (Своге)                -

Литекс (Ловеч) - ФК ЦСКА 1948 II (София)                   -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Спартак (Плевен)             -

                           X кръг

Марек 1915 (Дупница) - Спартак (Плевен)                    -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Лудогорец 1945 II (Разград)      -

Спортист 2009 (Своге) - Литекс (Ловеч)                     -

Янтра 2019 (Габрово) - Черноморец (Балчик)                 -

Черноморец 1919 (Бургас) - Монтана 1921 (Монтана)          -

Бдин 1923 (Видин) - Струмска слава 1927 (Радомир)          -

Беласица (Петрич) - Добруджа 1919 (Добрич)                 -

Спартак 1918 (Варна) - Септември (София)                   -

Марица 1921 (Пловдив) - Дунав от Русе (Русе)               -

                           XI кръг

Дунав от Русе (Русе) - Марек 1915 (Дупница)                -

Септември (София) - Марица 1921 (Пловдив)                  -

Добруджа 1919 (Добрич) - Спартак 1918 (Варна)              -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Беласица (Петрич)          -

Монтана 1921 (Монтана) - Бдин 1923 (Видин)                 -

Черноморец (Балчик) - Черноморец 1919 (Бургас)             -

Литекс (Ловеч) - Янтра 2019 (Габрово)                      -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Спортист 2009 (Своге)        -

Спартак (Плевен) - ФК ЦСКА 1948 II (София)                 -

                           XII кръг

Марек 1915 (Дупница) - ФК ЦСКА 1948 II (София)             -

Спортист 2009 (Своге) - Спартак (Плевен)                   -

Янтра 2019 (Габрово) - Лудогорец 1945 II (Разград)         -

Черноморец 1919 (Бургас) - Литекс (Ловеч)                  -

Бдин 1923 (Видин) - Черноморец (Балчик)                    -

Беласица (Петрич) - Монтана 1921 (Монтана)                 -

Спартак 1918 (Варна) - Струмска слава 1927 (Радомир)       -

Марица 1921 (Пловдив) - Добруджа 1919 (Добрич)             -

Дунав от Русе (Русе) - Септември (София)                   -

                           XIII кръг

Септември (София) - Марек 1915 (Дупница)                   -

Добруджа 1919 (Добрич) - Дунав от Русе (Русе)              -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Марица 1921 (Пловдив)      -

Монтана 1921 (Монтана) - Спартак 1918 (Варна)              -

Черноморец (Балчик) - Беласица (Петрич)                    -

Литекс (Ловеч) - Бдин 1923 (Видин)                         -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Черноморец 1919 (Бургас)     -

Спартак (Плевен) - Янтра 2019 (Габрово)                    -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Спортист 2009 (Своге)            -

                           XIV кръг

Марек 1915 (Дупница) - Спортист 2009 (Своге)               -

Янтра 2019 (Габрово) - ФК ЦСКА 1948 II (София)             -

Черноморец 1919 (Бургас) - Спартак (Плевен)                -

Бдин 1923 (Видин) - Лудогорец 1945 II (Разград)            -

Беласица (Петрич) - Литекс (Ловеч)                         -

Спартак 1918 (Варна) - Черноморец (Балчик)                 -

Марица 1921 (Пловдив) - Монтана 1921 (Монтана)             -

Дунав от Русе (Русе) - Струмска слава 1927 (Радомир)       -

Септември (София) - Добруджа 1919 (Добрич)                 -

                           XV кръг

Добруджа 1919 (Добрич) - Марек 1915 (Дупница)              -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Септември (София)          -

Монтана 1921 (Монтана) - Дунав от Русе (Русе)              -

Черноморец (Балчик) - Марица 1921 (Пловдив)                -

Литекс (Ловеч) - Спартак 1918 (Варна)                      -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Беласица (Петрич)            -

Спартак (Плевен) - Бдин 1923 (Видин)                       -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Черноморец 1919 (Бургас)         -

Спортист 2009 (Своге) - Янтра 2019 (Габрово)               -

                           XVI кръг

Марек 1915 (Дупница) - Янтра 2019 (Габрово)                -

Черноморец 1919 (Бургас) - Спортист 2009 (Своге)           -

Бдин 1923 (Видин) - ФК ЦСКА 1948 II (София)                -

Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен)                       -

Спартак 1918 (Варна) - Лудогорец 1945 II (Разград)         -

Марица 1921 (Пловдив) - Литекс (Ловеч)                     -

Дунав от Русе (Русе) - Черноморец (Балчик)                 -

Септември (София) - Монтана 1921 (Монтана)                 -

Добруджа 1919 (Добрич) - Струмска слава 1927 (Радомир)     -

                           XVII кръг

Струмска слава 1927 (Радомир) - Марек 1915 (Дупница)       -

Монтана 1921 (Монтана) - Добруджа 1919 (Добрич)            -

Черноморец (Балчик) - Септември (София)                    -

Литекс (Ловеч) - Дунав от Русе (Русе)                      -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Марица 1921 (Пловдив)        -

Спартак (Плевен) - Спартак 1918 (Варна)                    -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Беласица (Петрич)                -

Спортист 2009 (Своге) - Бдин 1923 (Видин)                  -

Янтра 2019 (Габрово) - Черноморец 1919 (Бургас)            -

                           XVIII кръг

Марек 1915 (Дупница) - Черноморец 1919 (Бургас)            -

Янтра 2019 (Габрово) - Бдин 1923 (Видин)                   -

Спортист 2009 (Своге) - Беласица (Петрич)                  -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Спартак 1918 (Варна)             -

Спартак (Плевен) - Марица 1921 (Пловдив)                   -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Дунав от Русе (Русе)         -

Литекс (Ловеч) - Септември (София)                         -

Черноморец (Балчик) - Добруджа 1919 (Добрич)               -

Монтана 1921 (Монтана) - Струмска слава 1927 (Радомир)     -

                           XIX кръг

Монтана 1921 (Монтана) - Марек 1915 (Дупница)              -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Черноморец (Балчик)        -

Добруджа 1919 (Добрич) - Литекс (Ловеч)                    -

Септември (София) - Лудогорец 1945 II (Разград)            -

Дунав от Русе (Русе) - Спартак (Плевен)                    -

Марица 1921 (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 II (София)            -

Спартак 1918 (Варна) - Спортист 2009 (Своге)               -

Беласица (Петрич) - Янтра 2019 (Габрово)                   -

Бдин 1923 (Видин) - Черноморец 1919 (Бургас)               -

                           XX кръг

Марек 1915 (Дупница) - Бдин 1923 (Видин)                   -

Черноморец 1919 (Бургас) - Беласица (Петрич)               -

Янтра 2019 (Габрово) - Спартак 1918 (Варна)                -

Спортист 2009 (Своге) - Марица 1921 (Пловдив)              -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Дунав от Русе (Русе)             -

Спартак (Плевен) - Септември (София)                       -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Добруджа 1919 (Добрич)       -

Литекс (Ловеч) - Струмска слава 1927 (Радомир)             -

Черноморец (Балчик) - Монтана 1921 (Монтана)               -

                           XXI кръг

Черноморец (Балчик) - Марек 1915 (Дупница)                 -

Монтана 1921 (Монтана) - Литекс (Ловеч)                    -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Лудогорец 1945 II (Разград)  -

Добруджа 1919 (Добрич) - Спартак (Плевен)                  -

Септември (София) - ФК ЦСКА 1948 II (София)                -

Дунав от Русе (Русе) - Спортист 2009 (Своге)               -

Марица 1921 (Пловдив) - Янтра 2019 (Габрово)               -

Спартак 1918 (Варна) - Черноморец 1919 (Бургас)            -

Беласица (Петрич) - Бдин 1923 (Видин)                      -

                           XXII кръг

Марек 1915 (Дупница) - Беласица (Петрич)                   -

Бдин 1923 (Видин) - Спартак 1918 (Варна)                   -

Черноморец 1919 (Бургас) - Марица 1921 (Пловдив)           -

Янтра 2019 (Габрово) - Дунав от Русе (Русе)                -

Спортист 2009 (Своге) - Септември (София)                  -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Добруджа 1919 (Добрич)           -

Спартак (Плевен) - Струмска слава 1927 (Радомир)           -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Монтана 1921 (Монтана)       -

Литекс (Ловеч) - Черноморец (Балчик)                       -

                           XXIII кръг

Литекс (Ловеч) - Марек 1915 (Дупница)                      -

Черноморец (Балчик) - Лудогорец 1945 II (Разград)          -

Монтана 1921 (Монтана) - Спартак (Плевен)                  -

Струмска слава 1927 (Радомир) - ФК ЦСКА 1948 II (София)    -

Добруджа 1919 (Добрич) - Спортист 2009 (Своге)             -

Септември (София) - Янтра 2019 (Габрово)                   -

Дунав от Русе (Русе) - Черноморец 1919 (Бургас)            -

Марица 1921 (Пловдив) - Бдин 1923 (Видин)                  -

Спартак 1918 (Варна) - Беласица (Петрич)                   -

                           XXIV кръг

Марек 1915 (Дупница) - Спартак 1918 (Варна)                -

Беласица (Петрич) - Марица 1921 (Пловдив)                  -

Бдин 1923 (Видин) - Дунав от Русе (Русе)                   -

Черноморец 1919 (Бургас) - Септември (София)               -

Янтра 2019 (Габрово) - Добруджа 1919 (Добрич)              -

Спортист 2009 (Своге) - Струмска слава 1927 (Радомир)      -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Монтана 1921 (Монтана)           -

Спартак (Плевен) - Черноморец (Балчик)                     -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Литекс (Ловеч)               -

                           XXV кръг

Лудогорец 1945 II (Разград) - Марек 1915 (Дупница)         -

Литекс (Ловеч) - Спартак (Плевен)                          -

Черноморец (Балчик) - ФК ЦСКА 1948 II (София)              -

Монтана 1921 (Монтана) - Спортист 2009 (Своге)             -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Янтра 2019 (Габрово)       -

Добруджа 1919 (Добрич) - Черноморец 1919 (Бургас)          -

Септември (София) - Бдин 1923 (Видин)                      -

Дунав от Русе (Русе) - Беласица (Петрич)                   -

Марица 1921 (Пловдив) - Спартак 1918 (Варна)               -

                           XXVI кръг

Марек 1915 (Дупница) - Марица 1921 (Пловдив)               -

Спартак 1918 (Варна) - Дунав от Русе (Русе)                -

Беласица (Петрич) - Септември (София)                      -

Бдин 1923 (Видин) - Добруджа 1919 (Добрич)                 -

Черноморец 1919 (Бургас) - Струмска слава 1927 (Радомир)   -

Янтра 2019 (Габрово) - Монтана 1921 (Монтана)              -

Спортист 2009 (Своге) - Черноморец (Балчик)                -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Литекс (Ловеч)                   -

Спартак (Плевен) - Лудогорец 1945 II (Разград)             -

                           XXVII кръг

Спартак (Плевен) - Марек 1915 (Дупница)                    -

Лудогорец 1945 II (Разград) - ФК ЦСКА 1948 II (София)      -

Литекс (Ловеч) - Спортист 2009 (Своге)                     -

Черноморец (Балчик) - Янтра 2019 (Габрово)                 -

Монтана 1921 (Монтана) - Черноморец 1919 (Бургас)          -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Бдин 1923 (Видин)          -

Добруджа 1919 (Добрич) - Беласица (Петрич)                 -

Септември (София) - Спартак 1918 (Варна)                   -

Дунав от Русе (Русе) - Марица 1921 (Пловдив)               -

                           XXVIII кръг

Марек 1915 (Дупница) - Дунав от Русе (Русе)                -

Марица 1921 (Пловдив) - Септември (София)                  -

Спартак 1918 (Варна) - Добруджа 1919 (Добрич)              -

Беласица (Петрич) - Струмска слава 1927 (Радомир)          -

Бдин 1923 (Видин) - Монтана 1921 (Монтана)                 -

Черноморец 1919 (Бургас) - Черноморец (Балчик)             -

Янтра 2019 (Габрово) - Литекс (Ловеч)                      -

Спортист 2009 (Своге) - Лудогорец 1945 II (Разград)        -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Спартак (Плевен)                 -

                           XXIX кръг

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Марек 1915 (Дупница)             -

Спартак (Плевен) - Спортист 2009 (Своге)                   -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Янтра 2019 (Габрово)         -

Литекс (Ловеч) - Черноморец 1919 (Бургас)                  -

Черноморец (Балчик) - Бдин 1923 (Видин)                    -

Монтана 1921 (Монтана) - Беласица (Петрич)                 -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Спартак 1918 (Варна)       -

Добруджа 1919 (Добрич) - Марица 1921 (Пловдив)             -

Септември (София) - Дунав от Русе (Русе)                   -

                           XXX кръг

Марек 1915 (Дупница) - Септември (София)                   -

Дунав от Русе (Русе) - Добруджа 1919 (Добрич)              -

Марица 1921 (Пловдив) - Струмска слава 1927 (Радомир)      -

Спартак 1918 (Варна) - Монтана 1921 (Монтана)              -

Беласица (Петрич) - Черноморец (Балчик)                    -

Бдин 1923 (Видин) - Литекс (Ловеч)                         -

Черноморец 1919 (Бургас) - Лудогорец 1945 II (Разград)     -

Янтра 2019 (Габрово) - Спартак (Плевен)                    -

Спортист 2009 (Своге) - ФК ЦСКА 1948 II (София)            -

                           XXXI кръг

Спортист 2009 (Своге) - Марек 1915 (Дупница)               -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Янтра 2019 (Габрово)             -

Спартак (Плевен) - Черноморец 1919 (Бургас)                -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Бдин 1923 (Видин)            -

Литекс (Ловеч) - Беласица (Петрич)                         -

Черноморец (Балчик) - Спартак 1918 (Варна)                 -

Монтана 1921 (Монтана) - Марица 1921 (Пловдив)             -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Дунав от Русе (Русе)       -

Добруджа 1919 (Добрич) - Септември (София)                 -

                           XXXII кръг

Марек 1915 (Дупница) - Добруджа 1919 (Добрич)              -

Септември (София) - Струмска слава 1927 (Радомир)          -

Дунав от Русе (Русе) - Монтана 1921 (Монтана)              -

Марица 1921 (Пловдив) - Черноморец (Балчик)                -

Спартак 1918 (Варна) - Литекс (Ловеч)                      -

Беласица (Петрич) - Лудогорец 1945 II (Разград)            -

Бдин 1923 (Видин) - Спартак (Плевен)                       -

Черноморец 1919 (Бургас) - ФК ЦСКА 1948 II (София)         -

Янтра 2019 (Габрово) - Спортист 2009 (Своге)               -

                           XXXIII кръг

Янтра 2019 (Габрово) - Марек 1915 (Дупница)                -

Спортист 2009 (Своге) - Черноморец 1919 (Бургас)           -

ФК ЦСКА 1948 II (София) - Бдин 1923 (Видин)                -

Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич)                       -

Лудогорец 1945 II (Разград) - Спартак 1918 (Варна)         -

Литекс (Ловеч) - Марица 1921 (Пловдив)                     -

Черноморец (Балчик) - Дунав от Русе (Русе)                 -

Монтана 1921 (Монтана) - Септември (София)                 -

Струмска слава 1927 (Радомир) - Добруджа 1919 (Добрич)     -

                           XXXIV кръг

Марек 1915 (Дупница) - Струмска слава 1927 (Радомир)       -

Добруджа 1919 (Добрич) - Монтана 1921 (Монтана)            -

Септември (София) - Черноморец (Балчик)                    -

Дунав от Русе (Русе) - Литекс (Ловеч)                      -

Марица 1921 (Пловдив) - Лудогорец 1945 II (Разград)        -

Спартак 1918 (Варна) - Спартак (Плевен)                    -

Беласица (Петрич) - ФК ЦСКА 1948 II (София)                -

Бдин 1923 (Видин) - Спортист 2009 (Своге)                  -

Черноморец 1919 (Бургас) - Янтра 2019 (Габрово)            -

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

Станете част от новата платформа на dsport!

Слушайте ексклузивните аудиоистории на Томислав Русев и Ирина Русева за най-щурите предавания на футболни мачове по Дарик радио, традиционен седмичен обзор с Ники Александров, както и коментари на Стефан Стоянов за Меси, Роналдо и останалите звезди на футбола само в страницата на dsport в Patreon! Включете се тук

Прочетете още

✖️
ПРЕМЕСТИ ТУК, ЗА ДА ЗАТВОРИШ