Виляреал и Лех Познан изиграха изключително зрелищен мач в първия кръг на груповата фаза на Лига на конференциите, спечелен от испанците с 4:3 на "Естадио де ла Серамика".

Началото на срещата бе катастрофално за „жълтата подводница“, след като грешка в испанската отбрана във втората минута позволи на Михал Скораш да излезе на отлична позиция, а той с лекота откри резултата.

Половин час по-късно Виляреал стигна до изравнително попадение, когато Самуел Чуквуезе демонстрира хладнокръвие и стреля от движение, като не остави шансове на вратаря.

Само три минути по-късно испанците стигнаха до пълен обрат, след като Алекс Баена пробва късмета си от границата на наказателното поле, ударът рикошира и навести мрежата на Филип Беднарек.

Четири минути след това Чуквуезе сервира на Баена в наказателното поле, а той завъртя топката в десния ъгъл за 3:1.

Виляреал се успокои, като това почти му изигра лоша шега, след като в 47-ата минута Микаел Ишак върна едно попадение със страхотен удар.

Четвърт час по-късно Михал Скораш демонстрира страхотен поглед върху играта и намери Ишак, който хладнокръвно стреля и изравни – 3:3.

Виляреал все пак успя да се възстанови и стигна до победен гол, дело на Франсес Коклен, който нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле.

В другия мач от групата Аустрия Виена и Апоел Беер Шева завършиха при нулево равенство.

Бразилска магия спря дъха на Моуриньо в Разград за първа победа на Лудогорец в ЛЕ