Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд си спретнаха истинско голово шоу в среща от деветия кръг на Бундеслигата и завършиха при равенство 3:3. Айнтрахт е седми във временното класиране с 14 точки, докато Дортмунд е четвърти с 21.

Още началните минути на срещата подсказаха какво предстои. В петата минута Уго Ларсон стреля към средата на вратата, но Грегор Кобел успя да избие.

Малко след това Мариус Волф игра с ръка в наказателното поле и се стигна до дузпа. В осмата минута с изпълнението се нагърби Омар Мармуш, който рискува с удар в средата и успя да се разпише за 1:0.

В 14-ата минута Мармуш бе близо до втори гол, но Кобел пак се справи.

Десет минути след това натискът на Айнтрахт даде резултат за втори гол, след като Аурелио Бута стреля силно, Грегор Кобел изби в гредата, топката се върна в Бута, който нанесе нов шут, отново спасен от Кобел, топката стигна до Омар Мармуш, който на празна врата покачи на 2:0.

В добавеното време на първата част Борусия Дортмунд върна едно попадение, след като Марсел Забицер получи страхотно подаване от Никлас Фюлкруг и с удар в долния ляв ъгъл наказа Кевин Трап.

До края на първото полувреме и двата отбора нацелиха по една греда. Омар Мармуш се размина с хеттрик заради десния страничен стълб, а Марко Ройс не успя да изравни „благодарение“ на десния.

В 54-ата минута Юсуфа Мукоко бе на точното място в точното време, за да овладее отбита топка и на опразнена врата изравни – 2:2.

В 68-ата минута Айнтрахт си върна преднината, след като Елиес Шкири пусна убийствено подаване към Фарес Шаиби, което го изведе сам срещу вратаря и той не сбърка, пращайки за трети път топката във вратата на Грегор Кобел.

В 82-рата минута Борусия Дортмунд все пак се добра то изравнително попадение. Карим Адейеми намери Юлиан Бранд, който чукна топката на празна врата, оформяйки крайното 3:3.

Байерн унижи ‘’лилиите’’ в луд мач с 8 гола и 3 червени картона (ВИДЕО)