Спортист и Хебър не успяха да се излъжат

Спортист Своге и Хебър Пазарджик не се победиха в дербито на кръга и завършиха 1:1. Гостите  поведоха в резултата чрез Георги Търтов през първата част, но в началото на второто полувреме Деян Христов изравни.

Двата отбора изиграха интересен ман, в който искаха победата. С това реми Спортист западзи две точки преднина пред преследвача Хебър.

Спортист Своге започна силно мача и натисна своя съперник. Още в началото домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на защитник на Хебър в наказателното поле. Малко след това Борислав Стойчев вкара топката в мрежата на гостите, но попадението не бе зачетено, тъй като страничния съдия маркира засада.

Минутка по-късно обаче атака на домакините бе спряна с несъществуваща засада на Деян Христов.

В 18-ата минута Спортист можеше да поведе в резултата. След центриране отдясно Валентин Йосков отигра топката с глава, но изпрати в аут. Междувременно обаче Цветелин Тонев вдигна високо крака си към главата на Йосков, но и това нарушение остана незабелязано от съдията.

Валентин Йосков стреля от дистанция, но Любенов спаси.

В 23-ата минута футболистите на Ивайло Василев допуснаха грешка и Георги Търтов се озова сам срещу Стефано Кунчев. Стражът на Спортист излезе да пресреща нападателя, но закъсня и Търтов го финтира и изпрати топката към мрежата. Въпреки усилията на Богомил Богомилов топката влезе във вратата за 0:1.

Буквално минута след тази ситуация Деян Христов бе съборен в наказателното поле от Ташолов, но Неделчо Гаджалов обаче не счете за нужно да отсъди дузпа, въпреки че имаше видим конкакт на защитника с нападателя на домакините.

Деян Христов изпълни опасно пряк свободен удар от добра дистанция, но топката се удари в човек от стената и излезе в корнер.

В 40-ата минута Кристиян Кочилов центрира от пряк свободен удар, Богомил Богомилов игра с глава, но изпрати топката покрай вратата.

Още в началото на второто полувреме Ивайло Михайлов обстрелва вратата на гостите, но изпрати топката в аут.

В 48-ата минута Деян Христов изравни резултата. Кристиян Колчиов центрира от ъглов удар и нападателят на Спортист с глава отбеляза за 1:1.

След изравняването на резултата двата тима си поделиха надмощие в различни периоди от полувремето и успяха да създадат напрежение и пред двамата вратари, но без да отбележат попадение.

В 72-ата минута Ивайло Михайлов получи травма и бе заменен от Стивън Славков.

В 74-ата минута Спортист организира чудесна контраатака, Томи Костадинов изведе Деян Христов, който стреля силно, но изпрати топката в аут.

В 90-ата минута Томи Костадинов и Деян Христов сътвориха много добра комбинация, която изведе Христов сам срещу вратаря, но Любенов спаси.

СПОРТИСТ – ХЕБЪР 1:1
0:1 Георги Търтов 23, 1:1 Деян Христов 48

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов (81 – Ваньо Иванов), Борислав Стойчев, Галин Ташев, Ивайло Михайлов (72 – Стивън Славков), Кристиян Кочилов, Валентин Йосков (63 – Джулио Чарлов), Кирил Янакиев, Томи Костадинов, Деян Христов

ХЕБЪР: Александър Любенов, Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Атанас Ташолов, Тодор Гочев (85 – Стойчо Папазов), Николай Дичев (76 – Ивайло Лазаров), Евгени Игнатов, Георги Търтов (76 – Йордан Тодоров), Станислав Маневски (55 – Красимир Илиев), Октай Хамдиев, Тодор Чаворски

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Деян Христов, Стивън Славков, Мартин Михайлов, Томи Костадинов (С); Красимир Илиев, Тодор Чаворски, Ивайло Лазаров (Х)