Старши треньорът Анте Шимунджа разтрогнал договора си с Мура, пишат словенските медии. По-рано тази година специалистът беше сочен за един от фаворитите за наставник на българския шампион Лудогорец.

По информация на nogomania.com Шимунджа вече се е запътил за България, за да финализира преговорите с „орлите“.

Името на 50-годишния словенец нашумя из медийното пространство, след като воденият от него Мура победи с 2:1 Тотнъм в Лигата на конференциите. Преди това тимът му успя да затрудни Лудогорец в квалификациите за Шампионска лига.  

Агентът на Шимунджа Адриан Алай пръв заговори за преговори между разградчани и треньора. В интервю пред словенските медии той дори каза, че „орлите“ и клиента му са много близо до постигането на договорка.

Лудогорец погледна към треньор, когото отстрани в Европа

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS