Жерар Пике обяви, че напуска Барселона и ще сложи край на кариерата си. Това обаче няма да се случи веднага, тъй като футболистът смята да отиде за малко и да поиграе за Памплона.

Той обаче ще остане там по-малко от 2 месеца, защото на 31 декември официално ще спре с футбола. Решението на Пике не е прибързано, като той е размишлявал над него в последните няколко месеца.

Защитникът отдавна научи от треньора на каталунците Шави, че няма да се разчита на него и единствено многото контузени накараха младия наставник да пусне Пике в няколко мача в шампионата и в Шампионска лига.

Пике получи множество критики след мача с Интер на „Камп Ноу“, което е било последната капка, която е преляла чашата за него и той е решил да каже „Край“. Президентът на клуба Жоан Лапорта е научил за решението на футболиста още през миналата седмица, пише вестник „Marca“. Пике обаче е отхвърлил предложението му прекратяването на кариерата му да бъде анонсирано на пресконференция.

Наред с това, Пике се е разбрал с Лапорта да опрости немалко сума пари на Барселона от своите заплати, като той вече на няколко пъти намалява заплатата си заради тежката финансова ситуация на каталунците.

Жерар Пике прекратява кариерата си

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS