Стара Загора и Пловдив са следващите два града в програмата на „Купата на 8888“. След като миналия уикенд турнирът се проведе успоредно във Велико Търново и Русе, сега е ред на Южна България. На 28 септември (събота) мачове ще се играят на спортен комплекс "Колодрума" в Стара Загора и на комплекс "Артим Арена" в Пловдив.

Остават броени часове, в които може да регистрирате своя отбор на 8888cup.bg и да се включите в битката за големите парични награди.

Победителите в градските квалификации получават награда от 2 500 лева, като парични награди има и за завършилите на второ и трето място. Двата финалиста във всеки турнир пък се класират за големия финален турнир, в който ще се борят за първото място и награда от 20 000 лева.

Купата на 8888 вече има своите 8 големи финалисти – тоест половината от отборите. След Стара Загора и Пловдив ще се състоят още два градски финала в София и Благоевград, като регистрациите и за тях са отворени на 8888cup.bg.

Организаторите напомнят, че първите 16 отбора във всеки град ще получат оригинална футболна екипировка.

Най-вълнуващият аматьорски турнир по минифутбол в България се провежда по правилата на минифутбола, като в мачовете участват 5 полеви играчи и 1 вратар навършили 18 години.

Пълните правила на турнира може да прочетете ТУК!

Дарик радио и dsport са медийни партньори на надпреварата, като тук може да очаквате подробна информация за турнира.

Купата на 8888 – 8 града, 80 000 лв награден фонд, включи се в най-вълнуващия турнир по минифутбол в България