Ювентус не успя да победи новака Лече като гост и мачът от 9-ия кръг на Серия А завърши наравно при резултат 1:1. С допуснатото реми шампионът рискува да изгуби първото място в класирането. По-късно през деня Интер посреща Парма и при победа ще измести „старата госпожа“ от върха.

И двата гола на "Стадио Виа дел Маре" паднаха през втората част след изпълнение на 11-метров наказателен удар. Точни от бялата точка бяха Паоло Дибала и Марко Манкозу.

Гостите от Торино започнаха по-добре срещата. Само след четвърт час игра успяха да отбележат, но голът не бе зачетен поради засада на Гонсало Игуаин. Три минути преди почивката Федерико Бернардески бе изведен на чиста позиция. Крилото пусна успореден на голлинията пас, но никой от неговите съотборниците не успя да го засече и да открие резултата.

В началото на втората част Джакопо Петричоне фаулира Миралем Пянич в наказателното поле и главният съдия Паоло Валери отсъди дузпа, след като се допита до ВАР. Паоло Дибала застана зад топката и със силен удар реализира за 1:0 в полза на Ювентус.

В 56-ата минута след центриране от корнер Матайс де Лихт игра с ръка и домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Марко Манкозу не сбърка и изравни резултата 1:1.

Малко повече след час от първия съдийски сигнал Бернардески беше изведен на чиста голова позиция. Италианецът преодоля вратаря, но от малък ъгъл уцели страничния стълб.

До края пропуски направиха Леонардо Бонучи и Паоло Дибала. В заключителните секунди на двубоя изстрел на Гонсало Игуаин бе отразен от вратаря на домакините.

В италианския шампионат за Ювентус предстои домакинство на Дженоа, докато Лече гостува на Сампдория в следващия кръг.