Рахийм Стърлинг най-накрая намери себе си и вкара два гола, а освен това асистира и за третия при победата на Челси с 3:0 срещу Лутън на „Стамфорд Бридж“ от третия кръг на Висшата лига. Това е първа победа за „сините“ под ръководството на Маурисио Почетино. Стърлинг изигра много силен мач и демонстрира позабравеното си лице на лидер.

Челси организира много добра атака в 15-ата минута. Пред Енцо Фернандес се откри чудесна възможност, но след удара му топката премина буквално на сантиметри над напречната греда.

Челси поведе в резултата в 17-ата минута. Рахийм Стърлинг направи много добър пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Лутън и с диагонален удар вкара топката във вратата на Камински.

Камински направи много добро спасяване в 51-ата минута, отразявайки опасния удар на Николас Джаксън.

Челси бе много близо до това да вкара втори гол в 56-ата минута, но след удара на Енцо Фернандес топката срещна гредата.

Пет минути по-късно Райън Джилс отправи опасен удар, но Роберт Санчес се намеси чудесно и спаси.

Челси удвои своята преднина в 68-ата минута, когато Мало Густо асистира за второто попадение на Рахийм Стърлинг в срещата.

Четири минути по-късно Енцо Фернандес отправи опасен удар, но неточно в аут.

Челси направи резултата 3:0 в 75-ата минута, когато Енцо Фернандес комбинира с Рахийм Стърлинг, който продължи към Николас Джаксън, а той изпревари Камински и вкара топката му във вратата.

Челси събра актив от 4 точки, докато Лутън все още няма нито една.

В следващия кръг Челси е домакин на Нотингам, а Лутън посреща Уест Хем.