Левски отпадна от Лигата на конференциите, след като допусна загуба с 0:2 от Айнтрахт на „Дойче Банк Парк“ във Франкфурт в мач-реванш от плейофите за влизане в груповата фаза на третия по сила турнир на УЕФА и с общ резултат 3:1 след 1:1 в София „орлите“ продължават.

В 25-ата минута гол за домакините, дело на Омар Мармуш, не бе признат заради засада на египетския нападател. Айнтрахт поведе в 79-ата минута с гол на резервата Джесик Нганкам след асистенция на Марио Гьотце. Седем минути по-късно "орлите" си решиха всичко с гол на Ельес Шкири с голов пас на Нганкам.

За Левски предстои концентриране в първенството, където в неделя, 3 септември от 21:15ч. „сините“ приемат Хебър на стадион „Георги Аспарухов“, докато Айнтрахт утре от 15:30ч. ще разбере съперниците си в групите на Лигата на конференциите, а в неделя отборът приема Кьолн в двубой от Бундеслигата.

Левски стартира добре срещата и във втората минута Уелтон отне топката от защитник на домакините и проби отлично отляво, след което стреля от малък ъгъл, но изстрелът му бе блокиран.

Айнтрахт пренесе играта в половината на Левски в следващите минути, но така и не създаде опасно голово положение пред вратата на Пламен Андреев,а по-скоро разбърквания в наказателното му поле.

В 20-ата минута Пакстън Аарънсън пробва удар от границата на наказателното поле, но Жереми Петрис бе перфектно позициониран и блокира.

Пет минути по-късно Омар Мармуш бе изведен очи в очи с Пламен Андреев и с прецизен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата му, но попадението не бе признато заради засада на Мармуш.

В 26-ата минута Мармуш отново остана сам срещу Андреев, като този път българският страж застана добре и отрази ударът, но така или иначе египтянинът отново бе в нередовна позиция.

Пет минути по-късо Кристиян Якич се контузи и бе заменен принудително от Уго Ларсон.

В 41-вата минута Марио Гьотце нанесе изключително неточен и слаб удар, който дори не успя да изкара извън очертанията на терена, като Пламен Андреев я догони, вкара си я в наказателното поле и я улови.

Това бе и всичко по-интересно през първата част (НТ - 0:0).

В 49-ата минута Жереми Петрис сгреши в наказателното поле и предостави топката на домакините, Марио Гьотце стреля от близка дистанция, но Андреев се справи превъзходно, Мармуш отправи удар от добавката, но бе блокиран от бранител в жълто.

Айнтрахт Франкфурт засили натиска си и в 54-ата минута Жуниор Дина Ебимбе бе изведен сам срещу Пламен Андреев, но нанесе ужасяващ удар, който излезе в аут.

В 62-рата минута Марио Гьотце нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но над вратата на Левски.

В 74-ата минута се стигна до ново великолепно спасяване на Пламен Андреев след страхотен пробив на Ебимбе и удар на влезлия от пейката Джесик Нганкам, но и в тази ситуация имаше засада и потенциален гол в българската врата нямаше да бъде зачетен.

Тута отправи изключително неточен удар високо над вратата на Андреев в 77-ата минута.

Натискът на домакините даде резултат в 79-ата минута, когато Ебимбе пусна пас към Марио Гьотце в наказателното поле, той продължи към Джесик Нганкам, който прати топката в мрежата на Пламен Андреев с удар в близкия ъгъл - 1:0.

В 85-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Айнтрахт след корнер, Асими Фадига стреля от воле, но бе спрян от бранител на домакините.

В ответната атака Айнтрахт разгърна много добре нападението си, Нганкам комбинира с Ебимбе, той му върна, а нападателят продължи към Ельес Шкири, който нямаше трудности да вкара за втори път във вратата на Левски, останал сам срещу Андреев - 2:0.

В добавеното време на срещата Андриан Краев нанесе силен удар от дистанция, който Кевин Трап улови без проблеми, а това бе и последната ситуация в мача.

ОТЗИВИ:

Николай Костов: Няма да критикувам никого, в шампионата се борим за титлата

Андриан Краев: Разочарованието е огромно, но трябва да се гордеем с нашето представяне (ВИДЕО)

Пламен Андреев: Видяхме разликата, не сме далеч от истината (ВИДЕО)

АЙНТРАХТ - ЛЕВСКИ 2:0 (3:1)
1:0 Джесик Нганкам 79', 2:0 Ельес Шкири 86'

Айнтрахт (3-4-3): Кевин Трап (К) - 35. Тута, 4. Робин Кох, 3. Улиян Пачо - 26. Жуниор Дина Ебимбе, 15. Ельес Шкири, 6. Кристиян Якич, 24. Аурелио Бута (70' - 23. Йенс Петер Хауге) - 27. Марио Гьотце, 7. Омар Мармуш (70' - 18. Джесик Нганкам), 20. Пакстен Аарънсън (83' - 31. Филип Макс)

Резерви: 33. Йенс Грал, 42. Люк Гауер – 5. Ървойе Смолчич 16. Уго Ларсон, 18. Джесик Нганкам, 20. Макото Хасебе, 22. Тимоти Чандлър, 23. Йенс Петер Хауге, 31. Филип Макс, 36. Ансгнар Кнауф

Треньор: Дино Топмьолер

Левски (3-4-3): 1. Пламен Андреев - 5. Келиан ван дер Каап (83' - 97. Асими Фадига), 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, - 2. Жереми Петрис, 8. Андриан Краев (К), 37. Дарлан (59' - 10. Асен Митков), 6. Цунами - 7. Роналдо, 9. Рикардиньо (83' - 11. Джавад Ел Джемили), 17. Уелтон

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов - 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Съдия: Алард Линдхут (Нидерландия)

Жълти картони: Аурелио Бута (Айнтрахт), Роналдо, Цунами, Кристиан Димитров, Келиан ван дер Каап (Левски)

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ ПРЕДИ МАЧА:

Николай Костов: Ще положим усилия да елиминираме Айнтрахт, готови сме за дузпи (ВИДЕО)

Кристиан Димитров: В миналия мач показахме, че не се отказваме и търсим победата до последно (ВИДЕО)