ЦСКА 1948 се опълчи на ФКСБ, но загуби с 2:3 от румънския тим и приключи участието си в европейските клубни турнири. Така с общ резултат 4:2 румънският вицешампион продължава напред, където ще срещне Нордселанд.

Домакините поведоха в 27-ата минута с гол на Дамян Джокович. В началото на втората част Педриньо изравни резултата, а в 68-ата минута Реян Даскалов се разписа за 2:1 и 2:2 в общия резултат. Осем минути преди края обаче Новак Джокович попари надеждите на ЦСКА 1948 с гол за 2:2, а в добавеното време Октавиан Попеску оформи крайното 3:2.

В началните минути на срещата ФКСБ бе по-активният тим.

В 8-ата минута Адриан Шут прати топката във вратата на ЦСКА 1948, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 11-ата минута Микулеску стреля с глава, а Наумов успя с върха на ръкавиците да отклони топката в напречната греда. В 25-ата минута Коман бе на добра позиция, но стреля над вратата.

В 27-ата минута ФКСБ материализира по-добрата си игра. Андреа Компаньо се справи с двама играчи на ЦСКА 1948 и подаде към Коман, който пусна пас към Дамян Джокович, а той прати топката във вратата на Наумов.

В 34-ата минута гостите имаха добра възможност - петима на трима, но Видар Йорн Кяртансон отигра доста зле.

Три минути след това треньорът на ФКСБ Елиас Хараламбус трябваше да извърши принудителна смяна, след като Давид Микулеску се контузи и на негово място влезе Андрей Кордеа.

Второто полувреме започна по-добре за ЦСКА 1948. В 49-ата минута Георги Русев центрира в наказателното поле, където Педриньо не остави шанс на Търновану, за 1:1.

В 68-ата минута ЦСКА 1948 поведе на ФКСБ. След центриране на Талис Реян Даскалов стреля с глава, топката се отби в страничния стълб и влетя във вратата.

Три минути след това отново Талис центрира в наказателното поле от свободен удар, но Антонио Вутов стреля над вратата.

Четвърт час преди края на мача  Александру Балуца вкара топката във вратата на Наумов, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В 82-ата минута след мълниеносна контраатака Джокович получи в наказателното поле от Балуца и технично матира Наумов.

Секунди след това Елитон върна към Бирсент Карагарен, който обаче стреля на сантиметри покрай вратата.

В добавеното време на срещата Наумов се отличи с добро спасяване с крак, но отбитата топка стигна до Реян Даскалов, а той сгреши и тя стигна до Октавиан Попеску, който се разписа за 3:2.

ФКСБ - ЦСКА 1948 3:2

1:0 Дамян Джокович 27', 1:1 Педриньо 49', 1:2 Реян Даскалов 68', 2:2 Дамян Джокович 82', 3:2 Октавиан Попеску 90+1'

Състави:

ФКСБ: 32. Щефан Търновану, 2. Валентин Крецу, 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц (46 - 21. Влад Кирикеш), 33. Ристо Радунович, 88. Дамян Джокович, 8. Адриан Шут, 27. Дариус Олару -к (87 - 18. Малком Еджума), 11. Давид Микулеску (37 - 98. Андрей Кордеа), 9. Андреа Компаньо (58 - 25. Александру Балуца), 7. Флоринел Коман (46 - 10. Октавиан Попеску)

Резерви: 99. Андрей Влад, 3. Йонуц Панциру, 10. Октавиан Попеску, 16. Михай Ликсандру, 18. Малком Еджума, 21. Влад Кирикеш, 22. Валентин Джордже, 23. Овидиу Попеску, 25. Александру Балуца, 28. Александру Пантеа, 80. Едуард Радаславеску, 98. Андрей Кордеа

Треньор: Елиас Хараламбус

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон -к, 31. Том Рапнуи,  22. Реян Даскалов, 39. Парвиз Умарбаев (46 - 7. Талис), 10. Георги Русев (65 - 11. Бирсент Карагарен), 13. Стоян Стоичков (52 - 20. Антонио Вутов), 8. Педриньо (80 - 99. Радослав Кирилов ), 9. Видар Йорн Кяртансон (46 -19. Руни Ева)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 40. Александър Маджаров, 4. Мики Орачев, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 19. Руни Ева, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 92. Пиер-Даниел Нгуинда, 99. Радослав Кирилов

Треньор: Атанас Рибарски

Жълти картони: Денис Харуц (Ф), Реян Даскалов, Ерденис Гурища (Ц)

Георги Русев: Обърнахме мача, контролирахме срещата, но дотам (ВИДЕО)

Рибарски: В Европа не може да претендираме да продължим с такива леки грешки (ВИДЕО)