Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:0 срещу Жирона на „Сантиаго Бернабеу“ в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Лука Модрич вкара изключително красив гол през първото полувреме, а през второто Винисиус сложи край на головата си суша за първенство.
Освен трите точки, за „кралете“ бе важно, че Дейвид Алаба започна като титуляр за първи път след тежката си контузия, а основни футболисти като Федерико Валверде и Антонио Рюдигер отпочинаха. Реал събра 54 точки на второто място, колкото има и лидерът Барселона. Жирона е 12-и с 31.
Гостите стигнаха до първото добро положение в мача още в четвъртата минута, когато Ориол Ромеу намери Арнау Мартинес в наказателното поле, а той шутира с левия крак към долния ляв ъгъл, но Тибо Куртоа спаси.
Минута след това Реал Мадрид отговори. Килиан Мбапе получи топката в наказателното поле и нанесе много опасен удар, който бе отразен от Пауло Гацанига. В шестата минута Родриго стреля от дистанция, но над вратата.
В 26-ата минута Браим Диас пробва късмета си от малък ъгъл, но Гацанига пак спаси. Четири минути след това Дони ван де Беек можеше да даде аванс на Жирона, след като остана очи в очи с Куртоа, но белгиецът се намеси.
Реал Мадрид имаше инициативата и логично поведе в 40-ата минута. След центриране от корнер футболистите на Жирона не се справиха с изчистването на топката и тя падна на волето на Лука Модрич, който с изящно изпълнение я прати неспасяемо в мрежата – 1:0.
В 51-вата минута Мбапе намери Лукас Васкес, испанецът нанесе мощен удар от дистанция, но встрани от вратата. Три минути след това Винисиус проби по левия фланг и нанесе опасен удар към горния ляв ъгъл, но бе спрян от напречната греда.
Темпото на игра леко падна, като Жирона взе инициативата, но без да създаде нищо сериозно. В 79-ата минута Модрич пусна великолепен дълъг извеждащ пас за Мбапе, който се озова сам срещу Гацанига, но аржентинецът затвори ъгъла и ударът на нападателя срещна тялото му.
В 83-ата минута Реал Мадрид вкара втори гол. „Кралете“ организираха контраатака, при която Винисиус пусна за Мбапе, който впоследствие изведе бразилеца в наказателното поле, последва удар по земя и с лек рикошет Вини сложи край на головата си суша в Ла Лига - 2:0.
В 89-ата минута „лос бланкос“ имаха много добра възможност да стигнат и до трето попадение. Едуардо Камавинга получи много празно пространство и проби през центъра, след което комбинира с Родриго, той стреля от добра позиция, но над вратата. В добавеното време Мбапе пропусна сам срещу вратаря.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS