Страхил Попов се отличи с асистенция при победа на Касъмпаша

Националът на България бе на терена през всичките 90 минути при победата на Касъмпаша срещу Ризеспор с 3:0 като гост. Двубоят бе от 15-ия кръг на турския шампионат и българския защитник успя да изработи попадение за своите в заключителните минути.

Резултатът бе открит след 17 минути игра. Бенгали-Фоде Койта бе изведен сам срещу вратаря и успя да прекара топката покрай тялото му за 1:0. Точно десет минути по-късно отново гвинейският нападател бе точен. Той стреля от воле от точката за изпълнение на дузпа след сериозно разбъркване в наказателното поле.

В началото на второто полувреме домакините получиха чудесен шанс да се върнат в мача. Пропуск от дузпа обаче направи Болдрин.

В 79-ата минута Исмаел Диоманде получи червен картон и остави Ризеспорт с човек по-малко.

В първата минута на добавеното време Страхил Попов проби чудесно отдясно, увлече по себе си няколко противникови бранители и намери в наказателното поле своя съотборник Айтадж Кара. Футболистът с турски произход направи добро залъгващо движение и реализира за класическото 3:0.

Спечелените три точки изкараха Касъмпаша от зоната на изпадащите. Тимът към този момент заема 14-то място с 15 точки от 15 мача.