Футболист №1 на 2019 година Кирил Десподов демонстрира класата си, донасяйки собственоръчно победата на своя Щурм Грац с 2:1 в гостуването на Хартберг.

Българинът направи това със страхотни два гола от пряк свободни удари в 85-ата и 89-ата минута, с които даде трите точки на своя тим, който бе на 5 минути от четвърта поредна загуба след подновяването на австрийската Бундеслига.

От самото начало на двубоя именно Десподов бе най-активният футболист на гостите и всички опасности се случваха или пред него, или с активното му съдействие. През първата част обаче Хартберг бе по-добрият отбор на терена и закономерно поведе с гол на Тобиас Кайнц в 9-ата минута.

Усилията на Щурм след почивката пък не водеха до нужния резултат. Преди обаче класата на Десподов при пряк свободни удари да бъде демонстрирана по най-добрия начин в решителните моменти. В 85-ата минута българинът прати топката от 25 метра над стената и в левия ъгъл на вратата на съперника като получи и помощ от страничния стълб. 4 минути по-късно пък нападателят повтори упражнението с нов чудесен изстрел над стената, при който вратарят на домакините допусна грешка в позиционирането си и така топката влетя във вратата му за 2:1.

Успехът бе много важен за тима на Щурм, който с него запазва шансовете си в борбата за място в евротурнирите. В челната шестица тимът е с 19 точки, на 1 зад днешния си съперник Хартберг и на 3 зад тима на ЛАСК, който обаче е и с мач по-малко.

Десподов пък вече има 9 гола в 16 мача с екипа на австрийския гранд.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS