Страхотна драма в Германия! „Козлите“ оставиха Майнц при себе си в блатото с дузпа в продължението (ВИДЕО)

Майнц и Кьолн завършиха наравно 1:1 в изключително драматична битка за оцеляване от 31-ия кръг на Бундеслигата. С това равенство, до което „козлите“ се добраха с гол в добавеното време, те не позволиха на Майнц да се измъкне от опасната зона, оставяйки го на 16-ото място с 28 точки. Кьолн пък е 17-и с 23 точки в актива си и продължава да драпа в опит да се спаси.

На „MEWA Arena“ домакините от Майнц поведоха в резултата в 29-ата минута, когато Леандро Барейро вкара отблизо в опразнената врата, като ударът му рикошира в защитник преди да влети в мрежата на Кьолн.

Две минути след началото на втората част Антони Каси фаулира Фарид Алиду и „козлите“ получиха дузпа. С нейното изпълнение се нагърби Лука Валдшмид, но ударът му от бялата точка в 48-ата минута мина вляво от вратата на Робин Центнер.

В първата минута от добавеното време „козлите“ получиха нова дузпа, като този път съдията Бенямин Бранд наду свирката си след нарушение на вратаря на Майнц срещу Саргис Адамян.

Наказателният удар бе преразглеждан дълго време с ВАР, като в крайна сметка първоначалното решение на рефера остана.

Така, в 95-ата минута Флориан Кайнц прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Майнц и изравни резултата.

В 9-ата минута от добавеното време Майнц дори остана с човек по-малко заради безумно нарушение на Филип Мвене срещу Линтон Майна, но до края на мача нямаше време за повече голове и драматичният мач в зоната на изпадащите остана без победител.

Лукас Петков вкара победен гол за Гройтер Фюрт в шоу с 8 гола (ВИДЕО)

Унион пропусна да бие ''жребчетата'' и продължава да трепери (ВИДЕО)