Българката Биляна Дудова спечели първия си мач на Олимпийските игри в категория до 62 кг. В турнира по борба. Тя победи шведката Сара Линдборг с 8:3 точки и продължава към четвъртфиналите.

Дудова ще се изправи срещу украинката Ирина Киладенко, която обърна монголката Оркон Пуревдори. Четвъртфинала ще започне малко по-късно днес.

Малко след началото на срещата шведката получи първо предупреждения от съдията. Последва и такова за Биляна Дудова, но без последствие като точки.

Биляна Дудова направи добра атака, след която поведе с 2:0 точки, а след това последва още една точка за 3:0 30 секунди преди края на първата част.

След почивката българката бе предупредена за неправилен захват срещу шведската боркиня. Последва предупреждение за пасивност и Биляна Дудова бе вкарана във време за активност. След него българската загуби 1 точка и резултатът стана 3:1 за Дудова.

Резултатът остана непроменен в началото на последните 60 секунди на схватката.

43 секунди преди края на схватката българската получи официално предупреждение и това донесе точка на Линдборг за 3:2 в полза на българката.

Шведката опита атака, но Биляна Дудова се защити перфектно, успя да контраатакува и взе 4 точки срещу 1 на шведката. Това доведе до видеоразглеждане по искане на щаба на Линдборг. Реферите потвърдиха решението и Дудова поведе със 8:3, тъй като получи 1 точка за неуважения протест.