Страсбург спря ренесанса на ''мерлузите''

Лориен се изкачи на четвърто място в класирането на френската Лига 1, след като завърши 1:1 като гост на предпоследния Страсбург в среща от 15-ия кръг на Лига 1.

Терен Мофи даде аванс в резултата за Лориен още в 5-ата минута, а в 87-ата Хабиб Диало изравни за Страсбург.

Със спечелената точка гостите се изкачиха четвърти в подреждането с 28 точки, на три зад третия Рен, а Старсбург е 19-и с 11 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 41 точки. „Мерлузите“ обаче могат да бъдат изместени от 4-ата позиция от Монако и Олимпик Марсилия, които играят един срещу друг в късния мач от неделния ден в Лига 1.