Щутгарт започна участието си в турнира за Купата на Германия по повече от убедителен начин, след като разгроми с 5:0 Пройсен Мюнстер като гост. През първото полувреме Ангело Щилер, Ермедин Демирович и Паскал Щенцел вкараха за „швабите“, а през втората част Ник Волтемаде и Атакан Каразор също се разписаха във вратата на Пройсен.

Двубоят логично започна с натиск от страна на елитния тим. В 7-ата минута Ангело Щилер се възползва от рикошет в наказателното поле на домакините, за да стреля и реализира.

Щутгарт удвои преднината си още в 15-ата минута, след  като Щилер центрира в наказателното поле на Пройсен Мюнстер, където Демирович се извиси над всички и засече с глава.

В 35-ата минута Демирович пък на свой ред центрира топката в домакинското наказателно поле, за да може там Паскал Щенцел да засече с глава и да направи резултата 3:0.

Щутгарт стигна до четвъртото си попадение в мача в 72-рата минута, когато Дениз Ундав комбинира с Ник Волтемаде, който стреля от границата на наказателното поле, изпращайки същински снаряд в горния ляв ъгъл на вратата.

Футболистът на Пройсен Мюнстер Микел Киркесков игра с ръка в собственото си наказателно поле в 80-ата минута, а Щутгарт получи правото да изпълни дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Атакан Каразор.