Суперкупата на Франция вече си има притежател

Пари Сен Жермен и Рен изиграха своя мач за Суперкупата на Франция в Китай.

Играчите на Томас Тухел успяха да се справят с резултат 2:1, като футболистите, които отбелязаха головете за ПСЖ бяха Килиан Мбапе в 57-мата минута и Анхел Ди Мария, който влезе като резерва в 73-тата минута.

За отбора на Рен точен бе Адриен Ану, още в 13-тата минута от мача.

За парижани това е пореден трофей и първи за сезона. Те достигнаха до него след добра игра срещу Рен, притежавайки топката много повече, чрез повече атаки и опасни изстрели към вратата на противника.

В тази среща можем да отбележим, че звездата на Пари Сен Жермен Неймар не взе участие, а за вероятния му трансфер в Барселона не спира да се говори.

За последно двата тима се изправиха един срещу друг  в края на изминалия сезон, когато спореха за Купата на Франция, тогава отборът на Жулиен Стефан спечели трофея след дузпи, обръщайки ПСЖ  в редовното време.