Футболистът на Евертън Абдулай Дукуре тренира отделно от своите съотборници след загубата от Саутхемптън на „Гудисън Парк“.

Малийският защитник не беше включен в групата за ключовото гостуване на Уест Хем, което също беше загубено. Причината е, че Дукуре се скарал с мениджъра Франк Лампард в съблекалнята след поражението с 1:2 от „светците“.

Договорът на Дукуре изтича след шест месеца и се очаква той да си тръгне. Играчът не е оставил голям избор на Лампард как да действа в ситуацията.

Вместо да бъде изпратен да тренира с отбора до 21 години, Дукуре се готви отделно, за да не създава допълнителни проблеми за Лампард, който и без това е пред уволнение.

На пресконференция миналата седмица легендарният халф на Челси намекна, че е недоволен от поведението на някои футболисти и то в труден момент: „Имам да кажа някои неща, защото от моята гледна точка трябва да се бием и да сме готови за битка. Ако има футболисти в съблекалнята, които са разочаровани от загубата, добре. Ако искат да са добри съотборници, да не мислят само за себе си, а за отбора. Да се опитат да постигнат добър резултат и да вдигнат интензитета в тренировките, без значение дали са титуляри или резерви“, каза Лампард.

Евертън финализира трансфер до часове

Уволнението на Лампард е въпрос на часове, Дайш и Биелса фаворити за поста

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS