Българката Татяна Воложанина зае пето и шесто място във финалите на отделните уреди, на които се класира на Световната купа в Ташкент.
Таня влезе във финала на топка и на бухалки. На топка тя остана шеста с оценка от 23,850 точки, а на бухалки се класира пета с 24,500.
Още след изиграването на финала на топка президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева изригна срещу съдийството - нещо, което рядко прави.
Илиана Раева с остър коментар относно съдийството на Световната купа в Ташкент
"Скандално съдийство в Ташкент!!! Кога правилникът ще се прилага еднакво за всички???? Така ли ще съдийствате на Олимпиадата в Токио??? Срам!!!!!", написа Раева в социалните мрежи.
След края на състезанието Раева написа пост, в който нарече Воложанина "блестяща".
"Браво, Таня! Блестяща Татяна Воложанина днес! Блестяща!
Единствената на това състезание, която прави 7 пируета на полупалци и 7 в комбинация на полупалци! Прекрасни скокове, а за трудността с уред е излишно да говоря. Така както и за чистотата на изпълнение - колена, падиоми, престъпване и т.н..
Така е с дебютантите, особено, когато се знае, че не са първа и втора сила в страната си. Спецификата на спорта ни... Е, ще работим още. Явно съдиите искат още от нас. Няма проблем.
Браво, Таня! Днес беше абсолютно равностойна, а някъде и в пъти по-добра от най-силните на тази световна купа. Предстои ти много работа, от която знам, че никога не си се страхувала.
Браво Брани, Силве! Продължавайте да работите така! Горда и щастлива съм!", сподели Раева.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

