Ивелина Илиева триумфира с титлата на Европейската открита купа по джудо в София, която се провежда в зала "Асикс Арена".

На финала при 57-килограмовите най-добрата ни джудистка победи с ипон Флака Лоха (Косово). По пътя до решителната битка за трофея българката записа още три победи.

Това е първи турнир за Ивелина този сезон, която през 2022-а се завърна на татамито след пауза и спечели бронз на Големия шлем в Баку.

С бронз днес се окичи и Габриела Димитрова. В малкия финал за отличието в категория до 52 кг националката се наложи също с ипон над Сиана Бобровска (Великобритания). При мъжете Боян Йотов (66) завърши на седмо място.

Схватките бяха изгледани от президента на Европейския джудо съюз Ласло Тот и от президента на нашата федерация Румен Стоилов, които по-рано днес дадоха официален старт на надпреварата. В неделя състезанието продължава със схватки в тежките категории.

Румен Стоилов бе преизбран за президент на БФ Джудо

Кирил Милов оглави световната ранглиста

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS